Ana sayfa HAYDAR BİRCAN Erbakan Hoca Azerbaycan ordusuna kaç tank hediye etti ?

Erbakan Hoca Azerbaycan ordusuna kaç tank hediye etti ?

199
0

Erbakan Hoca 1992 yılında gerçekleştirdiği Türk cumhuriyetler ziyaretinde hemen tüm konuşmalarında şu iki fonu sürekli anlattı: “Asya kalkınma fonu ile Asya sosyal kalkınma fonu

Peki ama bu fonlar be anlam ifade ediyordu ?Okuyalım mı ?Önce iki inancımızı ifade ediyoruz İslam birliği ve adil düzen . Azerbaycan komünist zulüm altında maalesef kaldım ama çok şükür kurtuldu. Ne yapacak faizci faizci kapitalist nizama mı dönecek .Yani IMF’ye girdik de ne oldu ?Şu halime bakın 60 milyon Türkiye’nin madenleri aynen Azerbaycan gibi. Dünyanın en zengin madenleri var ama 9 milyon işsizimiz var. Biz toplanan bütün vergileri faiz ödüyoruz ve Türkiye iflas etmiştir”.

Biz bu seyahatleri inancımızdan dolayı yapıyoruz.Kardeşlerimize gidelim kardeşlik vazifemizi yapalım.. bu yaşadığımız acı tecrübeye onlar düşmesinler diye. İslam birliği kurulacak İslam ve halk ve adalet yeryüzünde hakim olacak. Bu adamlar Amerika’nın  eline dünya bırakılamaz. Bütün insanlığın saadeti hakkı üstün tutan kuvveti değil yeni bir nizamın kurulmasıdır. İnşallah bizim bütün Müslüman ülkeler komünizmden kaçıp kapitalizme değil saadet getirmek için adil düzene döneceğiz.

İslam birliği kurulacak dil düzen kurulacak ama halkımız aç ne yapacağız? İşte bunun için biz bir tatbikatın başlaması teklifi ve ricasıyla huzurlarınıza  geldik”.Bir yandan gelsin yatırımlar yapılsın Ama biz iti tane kuruluş istiyoruz. Bunlardan bir tanesi Asya kalınma fonu . Ekonomik bir kuruluş diğeri ise Asya  sosyal kalkınma fonu yani manevi bir kuruluş . bu bölgelerdeki camileri yapalım buralarda İslam’ı öğretecek müessesleri kuralım. Kendi kültürümüz geliştirecek müessesler yapalım. Bu hizmeti yapacak olan Asya sosyal kalınma fonu.

Bütün maksadımız komünizmden doğan bu manevi boşluğu Hıristiyanlarla değil bu boşluğun İslam ile doldurulmasıdır. Buna Müslüman ülkelerin imkanı vardır. Bakın biz sabahleyin kahvaltıda Azerbaycanlı kardeşlerimize  6 tane tank hediye ettik. Bize dediler ki tank 12 bin dolardır.12 bin doları aramızda topladık. Azerbaycan ordusuna 6 tank hediye ediyoruz. Aynı şekilde biz camileri de yaparız. İslam’ı öğretmek üzere üniversiteleri de kurarız.İşte tüm bunlar için Asya sosyal kalkınma fonu yardımcı olsun istiyoruz”.

Saadet Partisi Yönetim Kurulu Üyesi ve Başkan Yardımcısı Haydar Bircan