Ana sayfa GÜNDEM Polatlı Belediyesinden istihdam seferberliği

Polatlı Belediyesinden istihdam seferberliği

527
0

230 vatandaş yüz yüze iş görüşmesinde bulundu

Polatlı Belediye Başkanı Mürsel Yıldızkaya tarafından 2014 yılında kurulan ve şimdiye kadar 8500’den fazla vatandaşın iş sahibi olmasını sağlayan Polatlı Belediyesi İstihdam Merkezi işsizlik sorununa çare olmaya devam ediyor. Başkent Organize Sanayi Bölgesi içerisinde faaliyet gösteren Kalyon Güneş Teknolojileri Firması ile irtibata geçen Polatlı Belediyesi İstihdam Merkezi yetkilileri kendilerine başvuruda bulunan envanterinde kayıtlı 230 vatandaşı firmanın İnsan Kaynakları Uzmanları ile buluşturdu.

Başkent Organize Sanayi Bölgesi içerisinde faaliyet gösteren Kalyon Güneş Teknolojileri Firması ile irtibata geçen Polatlı Belediyesi İstihdam Merkezi yetkilileri kendilerine başvuruda bulunan envanterinde kayıtlı 230 vatandaşı firmanın İnsan Kaynakları Uzmanları ile buluşturdu.

Kadın istihdamına büyük önem veriliyor

13 Eylül Kültür Merkezi’nde iki gün boyunca süren görüşmelerde; 143’ü kadın, 87’si erkek olmak üzere toplam 230 vatandaş Polatlı Belediyesi İstihdam Merkezi aracılığıyla Kalyon Güneş Teknolojileri İnsan Kaynakları Departmanı yetkilileri ile yüz yüze iş görüşmesi gerçekleştirdi. Görüşmeler iki gün boyunca Kalyon Güneş Teknolojileri İnsan Kaynakları Genel Müdürü Mehmet Sever Kalkan, İnsan Kaynakları Departman Müdürleri Emre Bükecik ve Osman Korkmaz tarafından gerçekleştirildi. Türkiye’de ilk defa yerli güneş paneli üreten Kalyon Güneş Teknolojileri Firmasından konuya ilişkin yapılan açıklamada Polatlı Belediyesi İstihdam Merkezi envanterine kayıtlı vatandaşlarla görüşmelerin belirli periyotlarla süreceği belirtildi. Kendilerine başvuruda bulunan tüm vatandaşların resmi kayıtlarını tutan ve işsizlik sorununa çare olmak için Belediye Başkanı Mürsel Yıldızkaya’nın desteğiyle aralıksız çalışan Polatlı Belediyesi İstihdam Merkezi; Polatlı Organize Sanayi, Başkent Organize Sanayi ve Anadolu Organize Sanayi ile imzaladığı protokollerle Polatlı’da her yıl binlerce vatandaşın iş sahibi olmasına vesile oluyor.

Başkan Yıldızkaya; “istihdam seferberliğimiz sürüyor, hemşerilerimiz istihdam merkezimiz aracılığı ile iş sahibi oluyor”

Polatlı Belediye Başkanı Mürsel Yıldızkaya konuya ilişkin gerçekleştirdiği açıklamada; “Polatlımızda işsizlik sorununa çare olmak amacıyla Belediyemiz bünyesinde 2014 yılında oluşturduğumuz İstihdam Merkezimiz başarılı çalışmalarına durmaksızın devam ediyor. İstihdam Merkezimiz bünyesinde bulunan personellerimiz kıymetli hemşerilerimizle işverenler arasında bir köprü görevi görerek, işsizliğe karşı şehrimizde önemli adımlar atıyorlar. Organize Sanayi Bölgeleriyle ve işverenlerle, iş arayan hemşerilerimizi buluşturuyoruz. Elimizde halen on binden fazla başvuru ve iş talebi var. Şu ana kadar 8500’den fazla vatandaşımızın İstihdam Merkezimiz aracılığı ile iş başı yapmasını sağladık. İşsizliğin bu kadar yoğun olduğu bir dönemde hemşerilerimizin istihdam edilmesinin şehrimiz ve vatandaşlarımız açısından çok önemli olduğunu düşünüyorum. Bu vesileyle başta Kalyon Güneş Teknolojileri firmasına ve istihdama katkı sağlayan tüm firmalarımıza teşekkür ediyorum. İstihdam Merkezimize yaptığı başvuru sonucu iş sahibi olan tüm hemşerilerimize işlerinde kolaylıklar diliyorum, mutluluklarını paylaşıyorum. İstihdam Seferberliği parolasıyla çalışmalarımıza tüm hızıyla devam edeceğiz.” Cümlelerine yer verdi.