Ana sayfa GÜNDEM Vekil Bingöl esnafın sorunlarını dinledi

Vekil Bingöl esnafın sorunlarını dinledi

506
0

Bingöl “Vatandaş erken seçim istiyor”

Cumhuriyet Halk Partisi Ankara Milletvekili Tekin Bingöl, dün Cumhuriyet Halk Partisi ilçe binasını ziyaret etti. Gerçekleşen ziyaret sonrası Pandemi koşullarına uygun şekilde Esnaflar ziyaret edilerek sorunlar dinlendi.

Cumhuriyet Halk Partisi Ankara Milletvekili Tekin Bingöl , dün Cumhuriyet Halk Partisi ilçe binasını ziyaret etti. Cumhuriyet Halk Partisi İlçe Örgüt Başkanı Bilal Haşim ve CHP Ankara Milletvekili Tekin Bingöl’ün esnaf ziyaretinde, Cumhuriyet Halk Partisi genel Merkezi’nin esnaflara yönelik 17 maddelik çözüm önerisini aktararak esnafların yanında olduğunu bildirdiler.

“Esnaf, kepenk kapatma duruma geldi”

Cumhuriyet Halk Partisi Ankara Milletvekili Tekin Bingöl ziyarette şunları söyledi: “Pandemi sürecinde esnafımızın derin bir şekilde hissettiği sorunları yüz yüze dinlemek için örgütümüzle bir çalışma yürüteceğiz. Türkiye’de  azınlık ve yandaşın dışında sorunları olan vatandaşlarımız var. Pandeminin etkisiyle işsizlik sayısı çok fazla. 3 hafta önce Genel başkanımız grup toplantısında sadece esnaflara yönelik bir konuşma gerçekleştirmişti. Esnafımız rahatlatmak adına 17 maddelik bir çözüm önerisi ortaya koymuştur. Türkiye genelinde Sadece Polatlıda değil ilçe başkanlarımız, parti meclis üyelerimiz yoğun bir şekilde bu sorunu yerinde gözlemlemek ve esnafımızı sorunlarını dinlemek için çalışıyoruz bugün de bunun için Polatlıdayız. Esnaf, çok zor durumda kepenk kapatma duruma geldiler.Siftah dahi yapmadan dükkanını kapatmak zorunda kalıyor. Bu bizim en büyük sorunlarımızdan biridir.

“Adalet ve Kalkınma Partisi artık bu ülkeyi yönetemiyor”

Cumhuriyet Halk Partisi Ankara Milletvekili Tekin Bingöl ; “Bizim yıllardır bahsettiğimiz konu gün ışığına çıkmıştır. Adalet ve kalkınma partisi artık bu ülkeyi yönetemiyor. Burada ciddi anlamda yönetim zafiyeti var. Bu yönetim zafiyeti ekonomiden, işsizlikten dış politikaya kadar hayatın her alanından kendisini gösteriyor. Geçmiş yıllarda dış politikada itibarı yüksek bir ülkeyken şu anda itibarsız bir ülke haline geldik. Bu bizi çok üzüyor. Örnek ülke olarak gösterilen  Türkiye yönetimiyle bugün kuşkuyla yaklaşılan baskıcı bir ülke gözüyle bakılıyor. Bir ülkede eğer şeffaflık  yoksa bağımsız yargı yoksa o ülkede güven ortamından bahsedilemez. Güven duyulmayan bir ülkede de hiçbir yatırımcı yatırım yapmaz. Bizim en büyük sorunlarımızdan biri de budur. Geçmiş yıllarda Türkiye’ye yatırım yapmak amacıyla gelen uluslar arası kuruluşlar vardı ya da var olan yatırımların ilerletme aşamasında olan kuruluşlar artık bunan vazgeçip kapatmayı tercih ediyorlar. Biz sadece vatandaşın taleplerini sorunlarını dile getiriyoruz ve görüyoruz ki bizim dışımızda da vatandaş yaşadıkları sorunların çözümünün tek adresi erken seçim olduğu düşünüyor. Erken seçimi vatandaş istiyor.  Vatandaş bu iktidarın sonlandırılması ve yerine bu ülkeye huzuru, barışı kardeşliği sağlayacak yeni bir yönetim anlayışının gelmesini vatandaş yüksek sesle dile getiriyor. Bu nedenle bizde Türkiye’nin ulu çınarı 100 yıllık bir parti deneyimiyle, tecrübeleriyle Cumhuriyet Halk Partisi olarak olası bir seçime hazır olduğumuzu ifade ediyor. Olası bir seçimde Cumhuriyet Halk Partisinin iktidar olacağın söylüyorum” dedi.