Ana sayfa GÜNDEM Kızılay’dan gençlik kolları hamlesi

Kızılay’dan gençlik kolları hamlesi

416
0

Türk Kızılay Derneği Polatlı şubesi bünyesinde gençlik kolları kuruldu.

Göreve geldiği günden beri yaptığı faaliyetler ile Türk Kızılay Derneğinin varlığını Polatlı’ya tanıtan, mazlumun umudu, muhtacın ışığı kimsesizin kimsesi çaresizin çaresi olma mottosu ile Polatlı da girilmedik cadde ve sokak bırakmayan Bünyamin Ateş ve yönetimi, çalışmalarına yeni bir boyut vermek daha hızlı ve daha çok ulaşmak daha çok çalışmak adına gençliği arkasına alarak, Gençlik kollarını resmi olarak oluşturdu.

“Tarım işçilerine 3 gün boyunca yemek desteği verdik”

Bu kapsamda Türk Kızılay Polatlı Gençlik yönetimi adına konuşan Gençlik Kolları Başkanı Baki Yiğit; Türk Kızılay Derneğinin ne olduğunu, ne yaptığını, ne yapması gerektiğini bilerek bu bilinçle yönetim kurulunu oluşturmuş bulunuyoruz. Göreve geldiğimiz gün itibari ile kendimizi yoğun bir çalışmanın ortasında bulduk. Göreve gelmemizin hemen akabinde Polatlı da oluşan Kum Fırtınası sonrası tüm Polatlı’nın malumu olduğu üzere mevsimlik tarım işçilerine 3 gün boyunca yemek desteği verdik. Ankara Gençlik Kolları ile iletişime geçerek, uzman psikolog ve pedagog eşliğinde mevsimlik tarım işçilerinin çadırlarını gezerek olaydan ve yaşam şartlarından nasıl etkilendikleri konusunda bilgi edindik. Sonrasında yapmış olduğumuz çalışma ile hijyen seti kumanya barınma malzemeleri kıyafet vb eşyalar ulaştırdık. O şartlarda çocukluğunu yaşayamadığını gördüğümüz çocuklara oyuncak, çikolata, bisküvi,şeker gibi çocukların hoşuna giden hediyeler dağıttık. Çocuklarımızla birlikte oyunlar kurduk, uçurtmalar uçurduk rüzgar gülleri ile oynadık, hem kendimiz eğlendik hem de onları eğlendirerek psikolojik olarak destek vermeyi amaçladık. Sokakların görünmeyen mazlumları, sokak kedileri ve sokak köpekleri için plastik su borularından mama-matik yaparak şehrin belli noktalarına yerleştirdik, minik dostlarımızın soğukların başlayacağı bu günlerde mama desteği verdik.

“Polatlı’da ki tüm gençlerimizi Kızılay gönüllüsü olmaya davet ediyoruz”

1 Ekim dünya çocuk günü münasebeti ile muhtaç çocuklarımıza hediyeler erdik, onlarla oyunlar oynadık, ahilik gününde esnaflarımızı ziyaret ederek hasbihal ettik. Yönetimce belirlenen adreslere gıda kolilerini ulaştırdık. Kısacası yönetime geldiğimiz günden beri neredeyse her gün bir etkinlik ile yaraları sarmaya çalıştık. Bu çalışmaları kurmuş olduğumuz 11 kişilik yönetimle yapmamızın tatbikî imkanı bulunmuyor. Bize Kızılay’ın gönüllü ordusu yaptığımız her etkinliği daha kolay daha ulaşır  yapmamızda yardımcı oldu. Şimdi ben Türk Kızılay Polatlı Gençlik Kolları başkanı olarak Polatlı’da ki tüm gençlerimizi Kızılay gönüllüsü olmaya, bizlerle birlikte yaraları sarmaya davet ediyoruz. Tüm gençlerimizi bekliyoruz” dedi.