Ana sayfa GÜNDEM CHP’den esnafa 17 çözüm önerisi

CHP’den esnafa 17 çözüm önerisi

467
0

Hakverdi: “Ak Parti kibir partisi oldu”

Cumhuriyet Halk Partisi Ankara Milletvekili Ali Haydar Hakverdi, dün Cumhuriyet Halk Partisi ilçe binasını ziyaret etti. Gerçekleşen ziyaretin amacı Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun 6 Ekim 2020 tarihinde yapılan TBMM CHP grup toplantısında esnaf için 17 maddelik çözüm önerilerini esnafa duyurmak oldu. 

Cumhuriyet Halk Partisi Ankara Milletvekili Ali Haydar Hakverdi, dün Cumhuriyet Halk Partisi ilçe binasını ziyaret etti. CHP Ankara Milletvekili Ali Haydar Hakverdi TBMM CHP grup toplantısında esnaf için 17 maddelik çözüm önerilerinin yer aldığı broşürleri esnafları gezerek dağıttı. Esnafın sorunlarını dinleyen CHP Ankara Milletvekili Hakverdi,  CHP grup toplantısında önerilen çözüm önerilerini esnafa iletti.

Avcı: “17 maddelik çözüm önerisini esnaflarla paylaşıp bilgilendireceğiz”

Cumhuriyet Halk Partisi Polatlı İlçe Başkanı Bilal Avcı , Cumhuriyet Halk Partisi Ankara Milletvekili Ali Haydar Hakverdi’nin Polatlı ziyareti için şunları söyledi: “ Bu ziyaretin  amacı Cumhuriyet Halk Partisi genel merkezi, il başkanlığı ve ilçe başkanlığı olarak sadece seçimlerde değil  normal zamanda da vatandaşlarla içe içe olarak esnafın, çiftçinin sorunlarını dinlemek.  Pandemi koşullarını da göz önünde bulundurarak bugün esnaf ziyaretlerini gerçekleştireceğiz. Cumhuriyet Halk Partisi genel merkezimiz esnaflara yönelik 17 maddelik çözüm önerisini esnaflarla paylaşıp bilgilendireceğiz ve görüşlerini alıp genel merkeze bildireceğiz. Cumhuriyet Halk Partisi Ankara Milletvekili Ali Haydar Hakverdi’ye bugün buraya gelerek esnafların sorunlarını dinledikleri için ve ilçe binamızı ziyaretlerinden dolayı teşekkür ederiz” dedi.

Hakverdi: “Havuz medyası CHP’nin önerilerine  maalesef  yer vermiyor”

Cumhuriyet Halk Partisi Ankara Milletvekili Ali Haydar Hakverdi ziyaret esnasında şunları söyledi: “ Genel başkanımız grup toplantısında sadece esnafın  sorunlarına değindi. Biz meclis kürsüsünde söylüyoruz ama malum havuz medyası dediğimiz medya o medyanın %94’ü sadece iktidarın sesi olduğu için yansıtmıyor.  Grup toplantısında esnafımıza dair çözüm önerilerimizi esnafımıza bizzat ulaştırmamız kolay değil. Grup başkanımızın esnafın sorunlarına ve çözüm önerilerini havuz medyası maalesef yer vermiyor. Bizde İlçe başkanlıklarımız aracıcığıyla esnafımızı bilgilendirmek için böyle bir çözüm yolu bulduk. Esnafın sorunlarını dinledikten sonra ise bu sorunları genel merkezimize aktarıyoruz.  Bu sebeple bugün Polatlı’ya geldik. Esnafımıza çözüm önerilerimiz bizzat kendimiz götüreceğiz ayrıca partimize söylemek istediklerini öğreneceğiz” dedi.

Hakverdi: “Seçim yokken de esnafın yanında olmalıyız”

Cumhuriyet Halk Partisi Ankara Milletvekili Ali Haydar Hakverdi , yapmış oldukları bu kampanyanın seçim ile ilgisi olmadığının altına çizerek yakın tarihte seçim olmayacağını vurguladı.Hakverdi;  “Seçim varken alanda olmak değil  de gündem de seçim yokken çalışmalar yapmalıyız. Cumhuriyet Halk Partisi seçim yokken dahi esnafın dertlerini dinliyor” dedi.

Hakverdi:“Ak Parti halktan koptu”

Hakverdi; “Ak Parti tam bir elitist parti oldu halktan koptu, kibir partisi oldu ve ailecek son model araçlardan inip de vatandaşa temas edemez oldular. İlk seçimde de muhtemelen Ak Parti iktidarını sonlandıracağız. Daha sonrasında güçlü meclisi parlamenter sistemi hep beraber kuracağız” diye konuştu.

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun 6 Ekim 2020 tarihinde yapılan TBMM CHP grup toplantısında esnaf için 17 maddelik çözüm önerileri şu şekilde ;

Esnaf Bakanlığı kurulmalıdır.

Sicil affı çıkarılmalıdır.

Esnafımızın kullandığı krediler, faizsiz ve ödeme gücüne göre taksitlendirilmelidir.

Kiralarda stopaj kaldırılmalıdır.

AVM’ler haftanın bir günü kapanmalıdır.

Esnafın sosyal güvenlik primleri, işyerlerinin kapalı olduğu dönemde Hazine tarafından karşılanmalıdır.

Esnafa salgın sürecinde haksız-insafsız ceza yazılmamalıdır.

Devlet esnafa olan borçlarını ödemelidir

Hijyen koşullarının sağlanması şartıyla kahvehanelerde oyunlara izin verilmelidir.

Küçük esnafımızın yanında çalışanların, kısa çalışma ödeneği ile ilgili yaşadığı sorunlar giderilmelidir.

Kamu kurumları, işyerleri kapalı olduğu sürece kiracısı olan esnafımızdan kira almamalıdır.

Ertelenen vergi ve sigorta primleri için salgın sonrasında yeniden yapılandırma olanağı getirilmelidir.

Esnafımıza yönelik icra işlemleri durdurulmalıdır

Okul kantinlerinden bir yıl süreyle kira alınmamalıdır.

Servis işletmecilerinden alınan teminat mektupları iptal edilmelidir.

Altı milyon sokak esnafımız kayıt içine alınmalı ve güvenceye kavuşturulmalıdır.

Pandemi boyunca zarara uğrayan esnafa kira desteği sağlanmalıdır.