Ana sayfa GÜNDEM Kartaltepe AVM’de neler oluyor?

Kartaltepe AVM’de neler oluyor?

1945
0

“28 Aralık 2018 tarihinde açılan ve yaklaşık  30-35 firmanın yer aldığı Polatlı Kartaltepe Alışveriş merkezi, pandeminin de etkisiyle son günlerde 10-15 firma ile en doluluk oranlarına ulaşarak zor günler geçiyor. “

Kartaltepe Alışveriş merkezi Polatlı ve Polatlı halkı için ilk günlerde sosyolojik anlamda çok büyük bir artı oluşturmuş iken son zamanlar da dünyanın yaşadığı salgın nedeniyle bu günlerde oldukça boş  durumda. Polatlı halkı Kartaltepe Alışveriş merkezinin ilk açıldığı zamanlarda ciddi anlamda talep edilen bir yer konumundaydı ama bu gün  pandemi koşullarında yaptığımız incelemede gazetemize göre en güvenli yer olmasına rağmen artık vatandaşın uğrak noktası olmaktan çıktığı görülüyor. Oysaki Kartaltepe Alışveriş merkezinde pandemi kuralları gayet güzel ve toplum sağlığı açısından katı bir şekilde  uygulanıyor ve diğer alışveriş merkezlerinde olduğu gibi klima yerine sadece doğal havalandırma ile havalandırılması sağlanıyor.

Kartaltepe AVM’de neler oluyor?

“28 Aralık 2018 tarihinde açılan ve yaklaşık  30-35 firmanın yer aldığı Polatlı Kartaltepe Alışveriş merkezi, pandeminin de etkisiyle son günlerde 10-15 firma ile en doluluk oranlarına ulaşarak zor günler geçiyor. “

Kartaltepe Alışveriş merkezi Polatlı ve Polatlı halkı için ilk günlerde sosyolojik anlamda çok büyük bir artı oluşturmuş iken son zamanlar da dünyanın yaşadığı salgın nedeniyle bu günlerde oldukça boş  durumda. Polatlı halkı Kartaltepe Alışveriş merkezinin ilk açıldığı zamanlarda ciddi anlamda talep edilen bir yer konumundaydı ama bu gün  pandemi koşullarında yaptığımız incelemede gazetemize göre en güvenli yer olmasına rağmen artık vatandaşın uğrak noktası olmaktan çıktığı görülüyor. Oysaki Kartaltepe Alışveriş merkezinde pandemi kuralları gayet güzel ve toplum sağlığı açısından katı bir şekilde  uygulanıyor ve diğer alışveriş merkezlerinde olduğu gibi klima yerine sadece doğal havalandırma ile havalandırılması sağlanıyor.

İşte AVM.deki krizin sebepleri

Polatlılı  vatandaş Polatlı Kartaltepe AVM.nin şehir merkezine uzak olması ve istenilen büyük markaların ülke ekonomisindeki kriz nedeni ile gelememesi üzerine Kartaltepe Alışveriş merkezinden uzaklaştılar.

İstiklal gazetesi olarak Kartaltepe Alışveriş merkezinde bir takım incelemelerde bulunduk. Başlarda 30-35 firmanın yer aldığı alışveriş merkezinde şu anda 10-15 firma var. Kartaltepe Alışveriş merkezi yetkililerinden elde ettiğimiz bilgilere göre Kartaltepe Alışveriş merkezinde yaklaşık olarak 6  firmanın Kartaltepe Alışveriş merkezi yönetimi ile anlaşması aşamasından oldukları ve Kartaltepe Alışveriş merkezini ayakta tutabilmek için ellerinden geleni yaptıklarını öğrendik.

Pandemi nedeniyle kapanan alışveriş merkezleri 1 Temmuz itibariyle açıldı. Ama Polatlı  Kartaltepe Alışveriş merkezini  tercih etmedi. Bunun sebebi şehir merkezinden uzak olması ve Polatlı vatandaşın alışveriş merkezi kültürüne bir türlü sıcak bakamaması gibi görünüyor.

Firmalar Merkezde tıklım,tıklım…

Pandemi sürecinde 1 Temmuzda tekrar açılan Kartaltepe Alışveriş merkezinde; Polatlı halkının yukarıda belirttiğimiz çeşitli nedenlerle bu dönemde AVM.yi tercih etmemesi nedeniyle ; Önceki dönemde yer alan ayakkabı, kozmetik ve giyim firmaları işletmelerini kapatmak durumunda kaldılar.

Geçtiğimiz günlerde Kartaltepe Alışveriş merkezi içerisinden bulunan kozmetik markasının Eti Caddesine taşınmasıyla vatandaşın talebinin arttığı görüldü ve neredeyse bu talep artışından dolayı kozmetik firmasının da ürün stoklarında büyük azalma görüldü. Daha önce  bu firma Kartaltepe Alışveriş merkezinde iken nerdeyse bomboştu. Bu da gösteriyor ki halkımız, Polatlı Kartaltepe alışveriş merkezinden  alışverişe pek sıcak bakmıyor.

Tespitlerimize göre,Kartaltepe Alışveriş merkezinde büyük markaların yer almamasının bir diğer sebebi ise mülk sahiplerinin kira bedellerini yüksek tutması oldu. Bu nedenle halkın istediği büyük markalar Kartaltepe Alışveriş merkezinde yer bulamadı.