Ana sayfa GÜNDEM ASKİ ve ABB fen işlerinden örnek davranış

ASKİ ve ABB fen işlerinden örnek davranış

640
0

Yüzükbaşı isale hattındaki bakım ve yenileme çalışmaları dolayısıyla yaşanan zorunlu su kesintisi günlerinde, ASKİ ve ABB Fen İşleri Daire Başkanlığı Polatlı Asfalt Plent Şefliği ekipleri, Polatlı Doğa ve Hayvan Dostları Platformu gönüllüleri tarafından besleme ve bakımları yapılan çöplük bölgesinde yaşayan sokak hayvanlarını unutmadı.

ASKİ Polatlı Bölge Müdürlüğü ve ABB Fen İşleri Polatlı Asfalt Plent Şefliği ekipleri su tankerleri ile bölgedeki sokak hayvanlarının su ihtiyaçlarını giderdi. Çöplük bölgesinde yaşayan sokak hayvanlarının suya ulaşma sevinçleri, ASKİ ve ABB Fen İşleri ekiplerinin çalışmaları esnasında iç ısıtan görüntülere sahne oldu. Doya doya su içen ve  temizliklerini yapan ve ekiplere teşekkürlerini sevgiyle gösteren sokak hayvanlarının, su  tankerlerine eşlik ederek görevli ekipleri uğurlamaları kapleri ısıttı. ASKİ ve ABB Fen İşleri Polatlı Asfalt Plent Şefliği ekipleri takip eden günlerde de çöplük bölgesindeki sokak hayvanlarının su ihtiyaçlarını karşılamaya devam etti. Haykonfed Polatlı ve Ankara Temsilcisi, Polatlı Doğa ve Hayvan Dostları platformunun kurucusu Aysun Taşçı ve Polatlı’nın hayvan sever gönüllüleri Eğitimci Melek Irak, Zübeyde Sağlam, Tülay  Karakuş, Cabbar Çepur,İdil Konuk ve Seda Yazıcı bakım ve beslemelerini gerçekleştirdikleri çöplük bölgesindeki sokak hayvanlarının, isale hattı bakım ve yenileme çalışmaları nedeniyle zorunlu su kesintisi sürecinde mağdur olmamaları konusunda ASKİ Polatlı Bölge Müdürü Bülent Günkaya ve ABB Fen İşleri Daire Başkanlığı Polatlı Asfalt Plent Şefi Soner Yıldız’a ulaştı. ASKİ Polatlı Böle Müdürlüğü ve Polatlı Asfalt Plent Şefliği ekipleri su tankerleri ile bölgeye giderek bölgedeki sokak hayvanlarının su ihtiyaçlarını karşıladı.

“Polatlılı vatandaşlarımızın mağduriyet yaşamaması için uğraş veren tüm personelimize teşekkür ediyorum”

Haykonfed Polatlı ve Ankara Temsilcisi, Polatlı Doğa ve Hayvan Dostları platformunun kurucusu Aysun Taşçı, yaptığı açıklamada ‘’Duyarlı, iyiliksever ve hayvan dostu gönüllülerimizle çöplük bölgemizdeki can dostlarımızın bakım ve beslemelerini gerçekleştiriyoruz. Su kesintisi sürecinde candostlarımızın mağduriyet yaşamamaları için ASKİ Bölge Müdürümüz sayın Bülent Günkaya ve ABB Fenİşleri Daire Başkanlığı Polatlı Asfalt Plent Şefimiz sayın Soner Yıldız’a ulaştık. Duyarlılık göstererek sutankerlerini bölgeye ulaştırdılar. Can dostlarımızın sevinçleri, ekiplere gösterdiği teşekkür duygularıve ekiplere yol boyunca eşlik ederek sevgiyle uğurlamaları görülmeye değerdi. ASKİ ve Polatlı Asfalt Plent Şefliği ekipleri takip eden günlerde de bölgeye gelerek can dostlarımıza sularını ulaştırdı. Yetkililerimize ve tüm çalışanlarına teşekkür ediyoruz.’’ İfadelerine yer verdi.

Sokak hayvanlarının su ihtiyaçları takip edildi

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş çalışmaları bizzat takip etti. ASKİ Genel Müdürü çalışmalar boyunca Polatlı’daydı. Hazırlanan bu kapsamlı plan dahilinde uygulanan çalışma programı ile vatandaşların su sıkıntısından kaynaklı olası mağduriyetlerinin önüne geçilmiş oldu. Polatlı Doğa ve Hayvan Dostları platformu gönüllüleri ASKİ Polatlı Bölge Müdürlüğüne ve ABB Fen İşleri Daire Başkanlığı Polatlı Asfalt Plent Şefliği’ne ulaşarak çöplük bölgesinde yaşayan can dostlarımızın su sıkıntısını dile getirdi. Ekipler derhal bölgeye intikal ederek can dostlarımız, sokak hayvanlarının su ihtiyaçlarını giderdi. Takip eden günlerde de sokak hayvanlarının su ihtiyaçları takip edildi.