Ana sayfa GÜNDEM Demir, güven tazeledi

Demir, güven tazeledi

686
0

Ak Parti Polatlı, Demir ile devam

Ak Parti İlçe Teşkilatı 7. Olağan Genel Kongresini yaptı; tek listeyle gerçekleştirilen kongrede, İlçe Başkanı Aysel Demir güven tazeledi.

Pandemi nedeni ile daha önce ertelenen Ak Parti 7. Olağan Kongresi Cumartesi günü saat 14.00’da Güzelbahçe düğün salonunda gerçekleştirildi. Gerçekleştirilen olan kongrede pandemi nedeni ile tedbirler üst düzeyde tutuldu. Kongrede 272 delege oy kullandı. Tek listeyle gerçekleştirilen kongrede, İlçe Başkanı Aysel Demir güven tazeledi.

Adalet ve Kalkınma Partisi Polatlı İlçe Teşkilatı, 7. Olağan Genel Kongresini  Cumartesi  günü gerçekleştirildi.Ak Parti İlçe Başkanı  Aysel Demir,  17 Ekim tarihli yapılan kongre ile delegelerin oyu ile başkanlığa seçildi. Kongrede tek aday olan İlçe Başkanı Aysel Demir, partisinin tam desteğini aldı, İlçe Başkanlığına seçildi. Kongreye; Ankara İl Başkanı Hakan Han Özcan, Ak Parti Milletvekilleri Asuman Erdoğan, Orhan Yeğin,Arife Polat, Ankara Koordinatörü Düzce Milletvekili Ayşe Keşir,  Ak Parti İl Kadın Kolları Başkanı Mualla Varol,  Ak Parti İl Gençlik Kolları Başkanı Burak Yıldız, Polatlı Belediye Başkanı Mürsel Yıldızkaya, Mamak Belediye Başkanı Murt Köse, ,Ayaş Belediye Başkanı Burhan Demirbaş, Haymana Belediye Başkanı Özdemir Turgut, Sincan Belediye Başkanı Murat Ercan,Güdül İlçe Başkanı Muzaffer Yalçın,  Çankaya İlçe Başkanı Mustafa Hasgül, Elmadağ İlçe Başkanı Eyüp Tekiner, Emitesgut İlçe Başkanı Halil Hotaman, Mamak İlçe Başkanı Mehmet Ali Demir, Sincan İlçe Başkanı Soner Arslanargun, Ak Parti Ankara İl  ve Pursaklar Belediye Başkanı Ertuğrul Çetin , Ankara İl Yürütme Yönetim Kurulu Üyeleri,  Polatlıdan STK ve Siyasi Parti Temsilcileri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Açılış konuşmasını İlçe Başkanı Aysel Demir yaptı

Saygı Duruşu ve İstiklal Marşının okunması ile başlayan kongre, İlçe Teşkilatının faaliyet ve bilançosunun müzakeresi ve ibrası, Yönetim Kurulunun okunması ve protokol konuşmaları ile devam etti. Ak Parti İlçe 7. Olağan Genel Kurlunun açılış konuşmasını İlçe Başkanı Aysel Demir yaptı. Sonrasında; Cumhurbaşkanı ve Ak Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, mesajı okundu.

Kongre açılış konuşmasını yapan İlçe Başkanı Aysel Demir; “Konuşmasına katılımcıları selamlayarak başlayan Demir; “ İl Başkanım, Vekillerim, Belediye Başkanlarım, İl Yönetip kurulu  üyeleri, Kadın Kolları l Başkanım, İlçe kadın kolları başkanım ve yönetimi, Gençlik başkanım ve yönetimi, Mahalle başkanım ve yönetimi, Sandık başkanları, Değerli Siyasi Parti İlçe Başkanları ve Yönetimleri, Meclis Üyeleri, Sivil Toplum Kuruluşu Başkanları ve Yönetimi,Değerli Muhtarlarım ve Güzide Basın Mensupları.Ak Parti Polatlı 7. Olağan İlçe Kongresine Hoş Deldiniz” dedi.

Demir:“7. Olağan kongremizi gerçekleştireceğiz”

Demir ; “Ak Parti siyasi hayatına başladığı 14 Ağustos 2001 tarihinden itibaren aziz milletimize vaat  ettiği demokratikleşme refah kalkınma ,lider ülke olmak ,büyük medeniyetimizi geleceğe taşıma yolunda başarı hikayesini bir destan olarak hizmet yürüyüşüne devam ediyor. Ak Parti Genel Başkanı Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip  Erdoğan ve bu büyük davaya inanmış kadrolarıyla birlikte kimsenin hayal bile edemediği adımlar atılmıştır. Her geçen gün büyüyen ve gelişen  Ak Partimiz Genel Başkanımız Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip  Erdoğan’ın önderliğinde pandemi nedeniyle ertelenen 7. Olağan kongremizi gerçekleştireceğiz.

Demir : “Bizi diğer siyasi partilerden ayıran en önemli husus her an bir seçim varmış gibi çalışması ve milletimize olan sevdasıdır”

Bizi diğer siyasi partilerden ayıran en önemli husus tüm teşkilat mensuplarımızın her an bir seçim varmış gibi çalışması ve milletimize olan sevdasıdır. Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip  Erdoğan’ın dediği gibi En önemli husus teşkilatların sağlam yapısı ve güvenilir ve dürüst insanlardan oluşmasıdır. Bizler bu göreve hiçbir maddi menfaat gözetmeksizin talip olduk,

Demir: “Teşkilatlar hizmet kapısıdır”

Bizler için ilk ve tek öncelik vatana ve millete hizmet, hakka hizmettir.Bizler bugün seçim varmış gibi çalıştık ve çalışmaya devam edeceğiz, çalmadık kapı bırakmıyoruz ve bırakmayacağız.Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip  Erdoğan’ın selamını davasını tüm vatandaşlara ileteceğiz. Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip  Erdoğan’ın  kadınların siyasetin öznesi olarak görmesi biz kadınların siyasette aktif olarak yer almamıza vesile olmuştur.

Bir bayan olarak bu kutlu göreve beni layık gören Değerli Genel Başkanım Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip  Erdoğan’a Sayın İl Başkanım Hakan Han Özcan’a ve Tüm yetkili kurullarıma teşekkür ederim. Ülkemizi 2023 Ve 2053 hedeflerine ulaştırmak durmadan, yorulmadan çalışmaya devam edeceğiz.Birlik ve Beraberi en çok ihtiyaç duyduğumuz bu dönemlerde ülkemizin yoluna güçlü bir şekilde devam etmesi iç tüm gücümüzle çalışacağız. Kongremize gelerek bizi onurlandırdığınız için hepinize ayrı ayrı teşekkür ederim.Sözlerime Üstat Necip Fazıl’ın  , dizeleriyle son veriyorum.

Üzülme; Bu Davanın Sahibi Haktır Hak Olan Bu Davada Zafer Muhakkaktır” diyerek konuşmasını bitirdi.

Sonrasında Ak Parti  Ankara Milletvekili Orhan Yeğin , Ak Parti Ankara İl Başkanı Hakan Can Özcan, Ankara Koordinatörü Düzce Milletvekili Ayşe Keşir, konuşma yaptı.

Vekil Yeğin : “Aysel Başkanımıza başarılar diliyorum”

Ak Parti Ankara Milletvekili Orhan Yeğin konuşmasında şunları söyledi: “Parti olarak 19. Yılımızı kutluyoruz ve 7. Olağan kongrelerimizi yapıyoruz. Bugüne kadar çok zor günler geçirdik. Bu zorlu günlerde teşkilatlarımızın çok büyük emeği oldu. Omuz omuza mücadelemizi verdik. Bugün cumhur ittifakıyla beraber ülkemizin karşı karşıya tehditlerin karşısında çok daha kararlı bir şekilde devam ediyoruz. Herkesi selamlıyor Ak Parti İlçe Teşkilatı 7. Olağan Genel Kongresini Polatlı’ya hayırlı olmasını diliyorum ve yeni seçilecek yönetime Aysel başkanımıza çok teşekkür ediyorum” dedi.

“Ak Parti İlçe Teşkilatı 7. Olağan Genel Kongresini Polatlı’ya hayırlı olmasını diliyorum”

Ankara Koordinatörü Düzce Milletvekili Ayşe Keşir yaptığı konuşmada şunları söyledi ;” Bugün bu kongrede bulunan herkese çok teşekkür ediyorum. Bugün burada ak davanın nefer olarak buradasınız diyerek gelen misafirlere teşekkür etti. 15 Temmuz Polatlının verdiği mücadele çok önemlidir ve vatanımı milleti söz konusu olduğunda dik durmuş bir ilçemizdir. 7. Kongremiz Türkiye’nin dönüm noktası olacaktır. Ak Parti İlçe Teşkilatı 7. Olağan Genel Kongresini  Polatlı’ya, cumhur İttifakına ve Türkiye’ye hayırlı  olmasını diliyorum.

Özcan : “Polatlı insanıyla teşkilatıyla her zaman Polatlıyı ayrı severiz”

Ak Parti Ankara İl Başkanı Hakan Can Özcan konuşmasında pandemi konusuna değinerek Ankara’nın salgında birinciliğin Ankara’ya yakışmadığı ve üzüldüğünü dile getirerek ise şu ifadelere yer verdi: “İlçe kongrelerimizden sonra il kongremiz yapıp Ankara’da kongre sürecini bitireceğiz. Polatlıda bu zamana kadar görev yapan herkese teşekkür ediyorum. Polatlı bizim en güzide ilçelerimizden. Polatlı insanıyla teşkilatıyla her zaman Polatlıyı ayrı severiz. Aysel Demir ile de Temmuzdan bu yanda ayrı bir hukukumuz var. Polatlı vatandaşları teşkilatları o gece büyük bir hain kalkışmanın asıl ana aktörü olacak yeri tıkamış oldu. Polatlının o geceden dolayı Kahraman Polatlı olarak anıyorum diyerek Ak Parti İlçe Teşkilatı 7. Olağan Genel Kongresini tebrik ediyor hayırlı vesile olmasını diliyorum” dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın  mesajı

Cumhurbaşkanı ve Ak Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın kongre tebrik mesajında şu ifadeler yer aldı: “Sevgili dava arkadaşlarım, Değerli Polatlılı kardeşlerim, Sizleri en kalbi duygularımla, muhabbetle selamlıyorum. İlçe Kongremizin; teşkilatımız, partimiz, ilkemiz ve milletimiz için hayırlara vesile olmasını diliyorum. Kurulduğu günden beri teşkilatımız bünyesinde AK Parti için, şehrimiz için, ülkemiz için hizmet vermiş bulunan tüm kardeşlerime şükranlarımı sunuyorum. Kongrenizde görev üstlenecek arkadaşlarımıza başarılar temenni ediyorum. Ak Parti, demokrasiden ekonomiye her alanda ülkemizde Cumhuriyet tarihinin tamamında yapılanların katbekat üzerinde hizmetler gerçekleştirmiştir. Milletimizden, tarihimizden ve medeniyetimizden aldığımız güçle, sürekli kendimizi yenileyerek, geliştirerek, nefes tazeleyerek, inşallah daha uzun yıllar boyunca ülkemize hizmet etmeyi sürdüreceğiz. Her kademede, milletimizle irtibatımızı daha da güçlendirecek, önceliği daima partisinin ve ülkesinin çıkarlarına verecek kadrolarla ekibimizi zenginleştirerek, yolumuza devam edeceğiz. Kongrelerimiz, işte bu tarihi yolculuğumuzda bize hem murakabe ve muhasebe yapma imkanı veren, hem de kaçınılmaz bir gerçek olan değişimin meşru zemini mahiyetindeki ara duraklarımızda. 18 yıldır milletimize hizmet etmek nasip oldu. Ülkemizi zengin güçlü kılabilmek için çalıştık. Yapılanamaz denilenleri yaptık. Belde, İlçe ve İl kongrelerimizin ardından Ankara’da toplanan Büyük Kongremizle nihayete erecek bu maratonu, milletimizin karşısına hazırlıklı bir şekilde çıkma bakımından en iyi şekilde değerlendireceğimize inanıyorum. Bu duygularla bir kez daha İlçe kongremizin hayırlara vesile olmasını Allah’tan diliyor, seçilecek arkadaşlarımıza başarılar temenni ediyorum. Kongremize iştirak eden kardeşlerimizin her birini ayrı ayrı selamlıyorum.”

İlçe Yönetim Kurulu;

Aysel Demir,Ayşe Yerligül(Çakmaktepe,Halil İnce,İrfan Çekiç,Demirel Bulut,Orhan Eren,İsmet Kılınç,Hüseyin Kale,Ramazan Kaymak,Servet Koyuncu,Yusuf Dinler,Abdullah Arabacı,Sadık Ozdemir,Mehmet Arslaner,Mustafa Kaplan,Hayrı Yürekli,Ersin Karaca,Fatma Bolat Kaçar,Mehmet Toprakcıoğlu,Cihan Balcı,Gönen Taşın,Fadime Onaran,İsmail At Amil,Sefa Çiğdem,Pelin Gülsün,Abdulkadir Çakmaktepe,Güven Akıl,İrfan Ergûn,Mustafa İçen,Sercan Erol.

Üst Kurul Delege Adayları;

Aysel Demir,Ebru Kurban Yaldız,İlhamı Teke,Faruk Bilici,Yakup Öztürk,Gazı Karaoğlu,Yakup Çelik,Hanife Yıldırım,Fatma Erten,Fadime Onaran,Seyithan Oztürk,Mehmet Toprakçıoğlu,,Abdullah Arabacı,Bünyamin Ateş,Ayşegül Karaduman,Emrah Ünal.