Ana sayfa GÜNDEM Durukan: “Yeni takılan vanalar sayesinde arızalar kısa sürecek”

Durukan: “Yeni takılan vanalar sayesinde arızalar kısa sürecek”

824
0

İYİ Parti Polatlı İlçe Başkanı Muharrem Durukan dün saat 13.30’da İYİ Parti Polatlı İlçe teşkilat binasında son günlerin gündem konusu olan Yüzükbaşı mevkiinde içme suyu boru hattında yapılan bakım onarım çalışmaları hakkında açıklamalarda bulundu.

İYİ Parti Polatlı İlçe Başkanı Muharrem Durukan,  dün saat 13.30’da İYİ Parti Polatlı İlçe teşkilat binasında ASKİ’nin Yüzükbaşı mevkisinde bulunan içme suyu boru hattının bakım onarım çalışmalarını bitirmesinin ardından yerel  basın mensuplarıyla buluşarak konu ile ilgili açıklamalarda bulundu. Yapılan toplantıya İYİ Parti Ankara ve Polatlı Büyükşehir Belediye meclis üyesi Adnan Sezgin’de katıldı.

Durukan : “Arıza halinde çok kısa süreli su kesintileri olacak”

İYİ Parti Polatlı İlçe Başkanı Muharrem Durukan açıklamalarında şunları söyledi: “Yüzükbaşından Polatlıya içme suyu getiren boru hattının yenileme ve onarım çalışmaları Ankara Büyükşehir Belediyesi, ASKİ Genel Müdürlüğü tarafından tamamlanmıştır. Eskiden arızaları tamir etmek için 83 km’lik boru hattındaki suyun tamamı boşaltılıyordu. Tamirden sonra hattın dolması bekleniyordu. Şimdi 5 km de bir takılan vanalar sayesinde sadece arızanın olduğu 5 km’lik borudaki su boşaltılacak dolayısıyla arıza halinde çok kısa süreli su kesintileri olacak. Arızalar ve kesintiler uzun süreli olmayacak”.

Durukan : “Polatlı’nın 30 yıllık su çilesini sonlandırılacak çalışmalar bitirilmiştir”

Polatlı’nın 30 yıllık su çilesini sonlandırılacak çalışmalar bitirilmiştir. ASKİ ve ekipleri tarafından 16 nokta başta olmak üzere toplam 60 noktada başladığı ,14 hat vanası, 21 tahliye vanası ve 22 vantus yapımı planlandığı şekilde yapılarak bitirilmiştir. Hattın en çok sorun çıkartan 100 m’lik Özyurt mahallesi mevkiindeki borular yenilenmiştir. Çalışmalarda ASKİ 192 kişilik ekip ve 50’e yakın ekipmanla ile sahada faaliyet göstermiştir. Vatandaşların mağdur olmaması için ASKİ’ye ait tankerlerle şehir merkezinde sun kesintisi boyunca su dağıtımı yapılmıştır. Ankara Büyükşehir Belediyesine, ASKİ çalışanlarına ve Mansur Başkana çalışmalarından dolayı teşekkür ederiz” dedi.

Sezgin : “Polatlıya bir vaat da vermediler ve bir çivi de çakmadılar”

İYİ Parti Polatlı İlçe Başkanı Muharrem Durukan açıklamalarından sonra  İYİ Parti Ankara ve Polatlı Büyükşehir Belediye meclis üyesi Adnan Sezgin’de açıklamalarda bulundu. Sezgin ; “Öncelikle Ankara’nın Başkent oluşunun 97. Yılını kutluyorum. Ankara’mıza hayırlı olmasını diliyorum . Başta Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını bu vesileyle minnet ve şükranla yad ediyorum .30  senededir maalesef bu kötü suya içilemeyecek kadar kötü suya mahkum edildi. Büyükşehir Belediye kanunu devreye girdikten sonra  iki başkan geldi geçti. Bunlardan birisi Mustafa Tuna birisi de Melih Gökçek. Fakat bugüne kadar Polatlıya bir vaat da vermediler ve bir çivi de çakmadılar. Mansur Yavaş’ın göreve gelmesiyle su konusu  meydana geldi. İnşallah 2022’de Gerede’nin temiz suyu Polatlı’ya gelecek. Suyun kesilmememsi için önlem alındı. Bundan sonra eğer çok büyük bir arıza olmazsa su kesintiler 3 veya 5 saatle sınırlı kalacak. 14 hat vanası, 21 tahliye vanası ve 22 vantus ve 100 metrelik eskiyen boru değiştirildi. Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı.  Mansur Yavaş’a , ASKİ Genel Müdür Erdoğan Öztürk’e ve 24 saat boyunca çalışan  ASKİ personeline çok teşekkür ediyorum. Polatlımıza hayırlı olsun . Gerede suyu Polatlıya gelince tabi ki daha da rahatlayacağız. Bu gelen Yüzükbaşı suyu hem yedekte kalacak hem de o bölgenin tarımsal sulamasına fayda sağlayacak. Mansur Yavaş’ın düşüncesi Gerede suyu gelince Yüzükbaşı hattından gelen suyu o mevkide olan köylerin tarımsal sulaması için kullanılabilecek” dedi.