Ana sayfa GÜNDEM ASKİ bölge müdürleri çalışmaları yerinde inceledi

ASKİ bölge müdürleri çalışmaları yerinde inceledi

98
0

Yüzükbaşı mevkiinden Polatlı’ya içme suyu sağlayan ana iletim hattında 14 vanası, 21 tahliye vanası ve 22 vantuz yapılacak.

Polatlı’ya içme suyu sağlayan ana iletim hattında 14 vanası, 21 tahliye vanası ve 22 vantuz yapılacak.  83 kilometrelik hat boyunca ayrıca basıncın en yüksek olduğu ve en çok arızanın yaşandığı 100 metrelik kısımdaki (Polatlı Özyurt Mahallesi) 1200 milimetre çapındaki borular yenileriyle değişiyor. ASKİ Bölge Müdürleri sahayı ziyaret ederek çalışmaları yerinde izlediler. ASKİ Bölge Müdürleri, ASKİ Polatlı Bölge Müdürü Bülent Günkaya ve Polatlılı vatandaşlara teşekkürlerini ilettiler.

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı  Mansur Yavaş  Polatlı’ya gelerek yerinde incelemelerde bulundu. Günlerdir çalışmaları bizzat takip eden gece ve gündüz sahada bulunan ASKİ Genel Müdürü Erdoğan Öztürk, Genel Müdür Yardımcıları Ekrem Akçul ve Murat Tütüncübaşı, Baraj İşl. ve Makine İkmal Dairesi Bşk. İlker Aslan ve bağlı müdürleri, Su İnşaat D. Bşk.Gülay Aslan ve bağlı müdürleri, Kanal İnş. D. Bşk. Oğuz Alsancak ve bağlı Müdürleri, Destek HizmetleriD. Bşk. Reyhan Nazlı ve bağlı müdürleri, Tesisler D. Bşk. Ömer Yıldırım ve Bağlı müdürleri ile 1.Bölge Su ve Kanal İşl. D. Bşk. Yılmaz Şengül, 2. Bölge Su ve Kanal İşl. D. Bşk İlteriş Erdaş, 3. Bölge Su ve Kanal İşl. D. Bşk. Oktay Başkaya ve bağlı müdürleri, İşletme Bakım Onarım Md. Harun Emir, Keçiören Md. Hasan Genç, Çubuk Md. Nihat Yiğit, Altındağ Md. Samet Oğuz, Sincan Md. Mustafa Gürbüz, Akyurt Md. Fatih Utku, Etimesgut Md. Rıdvan Balaban, Ayaş-Güdül Md. Fatih Üresin, Şerefli Koçhisar-Evren Md. Necip Taşar, Kalecik Md. Abdullah Turan, İşyeri Sağlığı ve Güvenliği Md. Emine Gedik Ardıç yerinde inceleme ve çalışmalarda bulundu.

ASKİ ekipleri su sorununu çözmek için 7/24 çalışıyor

Yüzükbaşı Mevkii’nden Polatlıya içme suyu sağlayan ana iletim hattında su boşaltma ve yenileme çalışmaları kapsamında su kesintisi uygulanan ilçede ASKİ ekipleri, su sorununu çözüme kavuşturmak için 7/24 çalışıyor.

Su tankerleri mahallelere su dağıtımı yapmaya devam ediyor

Çalışmalar süresince zorunlu yapılan su kesintisinden vatandaşların mağdur olmaması için gereken tüm önlemleri alan ASKİ, ilçede tankerlerle su takviyesine başladı. ASKİ Polatlı Bölge Müdürlüğü’nde bulunan 25 kiralık tankere ek olarak Ankara’nın diğer ilçelerinden getirilen 25 tankerle hastaneler,sağlık merkezleri ve askeri tesislerin depolarına su takviyesi yapıldı. ASKİ ilçede nüfusun yoğun olduğu mahallelerde de su tankerleri bulundurmaya devam ediyor.

Su tankerleri bulunan mahalleler;

Cumhuriyet Mahallesi(Kent Meydanı, Tren Garı Önü, Atatürk Caddesi)

Şehitlik Mahallesi (Kurban Kesim Alanı)

Esentepe Mahallesi (Esentepe Pazar Yeri, Eren Tuhafiye Önü )

Mehmet Akif Mahallesi(Sarıyer Caddesi, Muhtelif Cadde ve Sokak)

İstiklal Mahallesi(Huzurevi Camii önü)