Ana sayfa GÜNDEM Arpaç’tan Cumhur ittifakına tepki

Arpaç’tan Cumhur ittifakına tepki

763
0

Cumhuriyet Halk Partili belediye meclis üyesi Sırrı Arpaç,  ekim ayı dördüncü birleşim birinci oturum toplantısında gündem dışı söz alarak cumhur ittifakının mecliste söz almayarak görüş bildirmemelerini eleştirdi.

Cumhuriyet Halk Partili Sırrı Arpaç,  ekim ayı dördüncü birleşim birinci oturum toplantısında Ak Parti ve MHP grubunun mecliste görüş bildirmemelerini ve söz almalarını eleştirdi. Arpaç şunları söyledi: “2021 yılı bütçesi okundu. Ayrıca bunu hazırlayan arkadaşlara teşekkür etmek istiyorum. Benim dikkatimi çeken bir konu var. Kürsüye de bu konu hakkında çıktım. Konu şu; bizim meclisinde 3 parti grubu ve İyi Parti meclis üyeleri var. Meclisinin esas ve usulleri vardır meclisin bir çalışma şekli vardır. Ama dikkatimi çeken konu şu yaklaşık 1,5 yıldan fazladır mecliste biz çalışmaları yaparken çeşitli önergeler gelir mecliste tartışılır konuşulur her partinin  grubu, grup sözcüsü ve başkan vekili var. Ama öyle bir duruma gelmiş ki partilerden gelen önergeler ve diğer konulara Sayın Başkan cevap vermek zorunda kalıyor. AK Parti ve MHP’li arkadaşlarımızdan bütçe ile ilgili görüş bildirmelerini isterdim. İsterdim ki MHP’li arkadaşımız da aleyhinden ya da lehinde konuşsun. Mecliste öyle bir duruma geldik ki  sadece Cumhuriyet Halk Partisi ile Sayın Belediye Başkanımız karşı karşıya geliyor” dedi.

Akkaya: “Başkanımız gerektiğinde cevabını veriyor”

Bu eleştirilerin ardından Ak Partili belediye meclis üyesi Arpaç’a yanıt verdi. Akkaya; “Biz Cumhur ittifakı olarak işlerin doğru yolda gittiğini gördüğümüz için konuşmuyoruz. Aleyhe ve lehde konuşacak bir şey yok. Gerekirse çıkar konuşuruz. Başkanımız gerektiğinde cevabını veriyor” dedi.