Ana sayfa GÜNDEM Akgök: “Cumhur ittifakındayız diye her şeye evet diyecek değiliz”

Akgök: “Cumhur ittifakındayız diye her şeye evet diyecek değiliz”

847
0

Polatlı Belediye Meclisi’nin Ekim ayı dördüncü birleşim birinci oturumunda AK Parti Grup Başkan Vekili ve sözcüsü İsmail Hakkı Akgök söz alarak Belediye Başkanı Mürsel Yıdızkaya’yı ittifak ve AK Parti’ye yönelik söylemlerine ilişkin eleştiriler getirdi.

Polatlı Belediye Meclisi’nin Ekim ayı dördüncü birleşim birinci oturumunda AK Parti Grup Başkan Vekili ve sözcüsü İsmail Hakkı Akgök  söz alarak kürsüye çıktı. Akgök ; “2021 Yılı bütçesi Polatlı’mıza Polatlı halkına hayırlı olsun. Ak Parti olarak Polatlı’ya yapılacak, gelecek he türlü hizmetin arkasındayız, iktidarda olduğumuz dönemde de böyleydi muhalefette olduğumuzda da cumhur ittifakında olduğumuzda da. Başkanım hep diyor ya tutarlılık  diye  ben kendimden örnek vereyim ben 2009 yılından beri meclis üyesiyim. 2009 yılında burada meclis üyesi olan arkadaşlar da var. Sizde malumunuz Milliyetçi Hareket Partisi ilçe başkanıydınız. O zamanki AK Parti iktidarı döneminde hemen hemen tüm satışlara hayır oyu verdiniz.

“Satışlarla alınan kararlarda hangi parti grubunun ne oy verdiği açıklansın”

Ondan sonraki Milliyetçi Hareket Partisi’nin iktidarında olduğunuz bizim muhalefette olduğumuz CHP’nin meclise giremediği dönemde bunlar 2009’dan AK Parti iktidarı MHP İktidarı ve şu anda cumhur ittifakı olarak tüm plan bütçe komisyonunda satışlarla alınan kararlarda MHP ne oy verdi AK Parti ne oy verdi CHP ne oy verdi bu kesinlikle olsun. “ dedi.

“CHP  evet veriyordu,  MHP ret veriyordu”

Akgök, “Her seferinde siz bunu dillendiriyorsunuz biz o zamanda satışlara evet dedik. Bizim üç dönemde hatta daha önceki dönemleri de sayalım hemen hemen daireden gelen oylamalarda yüzde 99 gibi dairenin lehine oy kullanmışızdır. Hizmetin Polatlı’ya gelmesi noktasında hiçbir zaman engel olmadık. O zamanki dönemlerde plan bütçe komisyonunda MHP’li arkadaşımız o zamanda görev yaptım ben plan bütçe komisyonunda o zaman görev yaparken karar alınırdı, işte partiyle bir görüşeyim ondan sonra bildiririz derdi aslında satışa borçlanma yetkisine evet diyecek pozisyonunda oluyordu. Ondan sonra dönüp akşam saat 6 da mecliste olacak bir saat önce arkadaş arıyor biz buna ret vereceğiz niye ne oldu ve genelde o zaman Cumhuriyet Halk Partisi satışlardan evet verirdi hatta o zamanki meclis üyesinin yaptığı elbette ki Polatlı belediyesi arsa üretecek arsa satacak. O zamanki Cumhuriyet Halk Partisi evet veriyordu Milliyetçi Hareket Partisi ret veriyordu. 2009’dan bu yana oylamalarda hangi parti evet dedi hangi parti hayır dedi. Çünkü bunu ikide bir diyorsunuz siz bunun artık bir açıklığa kavuşması lazım.” dedi.

“AK Parti grubunda bir savrulma var”

 Akgök, “Siz geçende bir söz söylediniz, o sözden de arkadaşlarımız hep rahatsız işte AK Parti grubunda bir savrulma var. Bundan ben bu güne kadar bir özür bekledim. Hala ne gibi bir savrulmamız var başkanım, her türlü oylamada cumhur ittifakındayız diye her şeye evet diyecek değiliz, her şeye hayır diyecekte değiliz. Burada 9 tane meclis üyesi arkadaşım hepsi kendi iradeleri ile oturur grubumuzda toplantımızı yaparız, kendi kararımızı veririz, uzman kişi kuruluş kurumlardan da bilgi alırız. Destek alırız toplasan 5 senede biz 3 şeye hayır demişizdir. Sizin döneminizde de yüzde 99 belki de daha fazla yüzde 99.9 bile dairenin lehinde kararlar vermişizdir. Yani ikide bir bunu getirmenize gerek yok yoksa biz cumhur ittifakı olarak elbette ki bırakın ittifak olmasak da Polatlı’ya yapılacak her hizmete destek veririz. Cumhuriyet Halk Partisi’nde de olsak yaparız, AK Parti iktidarında da olsak yaparız sizde de yaparız” dedi.