Ana sayfa GÜNDEM Kaya, sokak köpeklerini meclis gündemine taşıdı

Kaya, sokak köpeklerini meclis gündemine taşıdı

430
0

AK Parti Polatlı ve Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi Zekayi Kaya, Ekim Ayı Belediye Meclisi son toplantısında sokak köpeklerini meclis gündemine taşıdı.

AK Parti Polatlı ve Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi Zekayi Kaya ekim ayı dördüncü birleşim birinci oturumunda söz alarak kürsüye çıktı.  Kaya Ankara’nın başkent oluşunun 97. Yıldönümü nedeniyle kısa bir konuşma yaptı.Bağımsızlık mücadelesinde Ankara’nın oynadığı stratejik ve siyasi yol Ankara’nın başkent olmasının önemini ortaya koymaktadır. Bu onurlu ve anlamlı günde başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere milli mücadele kahramanlarını şehit ve gazilerimizi şükranla yad ediyorum. Ankara’nın başkent ilan edişinin 97. Yılını kutluyorum. Polatlı belediyesinin 2021 yılı bütçe kararnamesine 198 milyon ödenek verilmiş. Bu bütçeyi hazırlayan, sunan ve onaylayan arkadaşlara teşekkür ediyorum.2021 yılı bütçemizin Polatlımıza yakışır harcanarak kullanılması ve hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

AK Parti Polatlı ve Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi Zekayi Kaya, Ekim Ayı Belediye Meclisi son toplantısında sokak köpeklerini meclis gündemine taşıdı. Sokak köpeklerinin kendi kızına ve son olarak bir kadına saldırdığını ifade eden AK Partili Meclis Üyesi Zekayi Kaya şunları söyledi.”Ülkemizde son 1 yıl içerisinde sokak köpekleri ile ilgili haberleri ne yazık ki üzülerek duyuyoruz. Bu haberler Polatlı’da da günden güne çoğaldı. Dün basında da okuduğumuz gibi Çamlıca Mahallesinde 12 Ekim 2020 tarihinde başı boş gezen 11 sokak köpeğinin saldırısı sonucu bir bayan hemşerimiz hafif yaralandı. Kendisine buradan geçmiş olsun diyorum. Bunun yanında 6 Ekim 2020 tarihinde Şehitlik Mahallesinde Eylül Yağlıkara Parkı’nın üst tarafında sürü ile gezen sokak köpekleri tarafından minibüs durağına giden kızıma saldırdı. Yoldan geçen şoförler durup köpekleri kovalamasına rağmen, köpekler sürü halinde şoförlere bile saldırmışlardır. Bir çok vatandaşımızda konu ile ilgili şikâyetlerini iletiyorlar, ben burada bir farkındalık olsun diye dikkat çekmek istedim.”

Kaya: “Yetkililerden acilen tedbir alınmasını bekliyorum”

Okulların açıldığını ve bazı öğrencilerin tek başına erken saatlerde okula gittiğini söyleyen Zekayi Kaya, öğrencilerden birine sokak köpekleri tarafından saldırı olabileceğini belirtti. Kaya, “Biz bu sokak köpekleri ile ilgili ne yapabiliriz diyerekten Belediyeler ile görüştük, tabi Belediyeler kanun var diyor, vatandaşta çocuğum var diyor. Malum okullar açıldı, çocuklar erken saatte okula gidiyor, kimisi yalnız kimisi ailesiyle gidiyor ve bu sıkıntıları yaşıyorlar, yaşayacaklar. İlçemizde de böyle bir nahoş olay yaşanmaması için ilgililerden, yetkililerden acilen tedbir alınmasını bekliyorum.” dedi.