Ana sayfa GÜNDEM CHP ilçe kadın kollarından anlamlı yardım

CHP ilçe kadın kollarından anlamlı yardım

126
0

Cumhuriyet Halk Partisi Polatlı İlçe Örgütü Kadın Kolları Başkanlığı tarafından,okul başarı sıralamaları ve ihtiyaç durumları önceden tespit edilen öğrencilere tablet ve kırtasiye yardımı gerçekleştirildi.

Cumhuriyet Halk Partisi Polatlı İlçe Örgütü Kadın Kolları Başkanlığı tarafından,okul başarı sıralamaları ve ihtiyaç durumları önceden tespit edilen öğrencilere tablet ve kırtasiye yardımı gerçekleştirildi. Tablet ve kırtasiye dağıtımını bizzat gerçekleştiren CHP Polatlı İlçe Kadın Kolları Başkanı Devlet Kuş, eğitimde fırsat eşitliği ilkesinin önemine ve gereğine dikkat çekti.

Kuş, “Fırsat eşitliği ilkesi sadece uzaktan eğitim’de değil eğitimin tüm aşamalarında uygulanabilmelidir”

Covid-19 salgın önlemleri kapsamında hayata geçirilen Uzaktan Eğitim Sistemi ile öğrenimini evden devam ettirmek durumunda olan ancak bilgisayara sahip olamadığı için derslerini takip edemeyen öğrencilerin Eğitimde Fırsat Eşitliği ilkesinin gereği olarak desteklenmesi gerektiğini ifade eden Cumhuriyet Halk Partisi Polatlı İlçe Kadın Kolları Başkanı Devlet Kuş, ‘’ Cumhuriyet Halk Partisi Polatlı İlçe Kadın Kolları Başkanlığı olarak kendi imkânlarımızla, İlçe Yönetim Kurulumuz, Belediye Meclis üyelerimiz ve parti gönüllülerimizin destekleriyle, okul başarı sıralamaları ve ihtiyaç durumlarını tespit ettiğimiz, sınırlı sayıdaki öğrencilerimize tablet yardımlarımızı ve kırtasiye yardımlarımızı gerçekleştirdik. Bir eğitimci olarak, Eğitimde Fırsat Eşitliği ilkesinin sadece uzaktan eğitim sürecinde değil eğitimin tüm aşamalarında adaletli bir şekilde işlemesi gerektiğine inanıyorum”  açıklamasında bulundu.

Kuş, “ EBA konusunda dezavantajlı çocuklarımız için toplumsal duyarlılık oluşturulmalıdır”

Cumhuriyet Halk Partisi Polatlı İlçe Kadın Kolları Başkanı Devlet Kuş, tablet dağıtımı esnasında yaptığı açıklamada, ‘’ Bildiğiniz üzere ‘’ Yüz yüze Eğitimde İkinci Aşama olarak ifade edilen süreçle birlikte ilkokul 2, 3, 4. sınıflar, köy okulları, 8. ve 12. sınıflar, lise hazırlık sınıfı öğrencileri ile özel gereksinimli öğrenciler yüz yüze eğitime başladı. Bu süreçte de uzaktan eğitim devam edecek… Dolayısıyla çocuklarımızın tablet, bilgisayar, internet ihtiyaçları süreklilik arz edecek. Bu önemli konuda toplumsal duyarlılığın öne çıkmasını temenni ediyorum’’ ifadelerinde bulundu.