Ana sayfa GÜNDEM Yükseliş Koleji’nden 97.yıla özel 97 fidan

Yükseliş Koleji’nden 97.yıla özel 97 fidan

414
0

Yükseliş Koleji’nden Anlamlı Etkinlik

Polatlı Özel Yükseliş Koleji, 13 Ekim Ankara’nın Başkent oluşunun 97. Yılına özel Sakarya Zafer anıtında 97 fidan dikerek anlamlı bir etkinliğe imza attılar.

Polatlı Özel Yükseliş Koleji, 13 Ekim Ankara’nın Başkent oluşunun 97. Yılına özel Sakarya Zafer anıtında 97 fidan dikerek anlamlı bir etkinlik düzenlediler. Ankara Orman Bölge Müdürlüğü, Polatlı Orman İşletme Şefliği ile koordineli yürütülen etkinlikte Orman Muhafaza Memuru Mustafa İnan, öğrencilere ağaçların nasıl dikilmesi gerektiğini ayrıntılı bir şekilde anlattı. Örenciler fidan diliminden ardından can suyunu vererek vatan sevgisini hem de doğa sevgisini yaşadılar.

Yapılan etkinliğe Polatlı Özel Yükseliş Koleji Müdür Yardımcısı Rıdvan İnce, Uzm. Klnk. Psikolog Okul Müdürü Mine Aktaş, Polatlı Özel Yükseliş Koleji öğretmenlerin yanı sıra ana sınıfı ve orta okul öğrencileri katıldı.

Uzm.Klnk.Psikolog Okul Müdürü  Mine Aktaş etkinlikte yaptığı açıklamada şunları söyledi: “Vatanımızın coğrafi olarak merkezinde sayılabilecek bir şehir olmasının yanı sıra, haberleşme ve ulaşım bakımından da avantajlı olan Ankara, bütün cephelere eşit mesafede olması sebebiyle bağımsızlık mücadelesinin yönetildiği merkez olmuştur. Ankara, bağımsızlık mücadelesinin zor günlerinde Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve arkadaşlarına karargâh olmuş, milli mücadelenin başarıya ulaşmasında tarihi rol oynamıştır.Vatanımızın düşmanlardan kurtulması sonrasında, yeni kurulacak devlet için doğan başkent ihtiyacı üzerine, 13 Ekim 1923’te TBMM’de Ankara başkent olarak kabul edilmiş, yeni Türkiye Cumhuriyeti’nin başkenti Ankara olmuştur.

“97. Yıla özel 97 fidan diktik”

Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını, tüm şehit ve gazilerimizi saygı ve şükranla yâd etmek, Ankara’nın başkent oluşunun yıldönümünü kutlamak amacıyla Polatlı Yükseliş Koleji olarak Şehitliğe 97. Yıla özel 97 fidan diktik. Çocuklarımıza aynı anda hem vatan sevgisini hem de doğa sevgisini yaşattık. Bu etkinlikte bize çok yardımcı olan Ankara Orman Bölge Müdürlüğü, Polatlı Orman İşletme Şefliği’ne İşletme Şefi Selçuk Öcal’a, ağaçların nasıl dikilmesi gerektiğini çocuklarımıza ayrıntılarıyla anlatan Orman Muhafaza Memuru Mustafa İnan’a çok teşekkür ederiz.  Polatlı Yükseliş koleji olarak çocuklarımızla yapacağımız etkinlikler devam edecektir”.