Ana sayfa GÜNDEM 50 su tankeri 24 saat hizmet veriyor

50 su tankeri 24 saat hizmet veriyor

746
0

CHP su tankerlerinin takibini yapıyor

Polatlı’da ASKİ tarafından yapılan bakım onarım çalışmaları dolayısıyla 4 günlük su kesintisi başladı. Ankara Büyükşehir Belediyesi Polatlı halkının mağdur olmaması için 50 su tankerini Polatlı’ya yollayarak belirli noktalarda su dağıtımı gerçekleştiriyor. Gerçekleşen su dağıtımlarına CHP Polatlı İlçe Teşkilatı ve ilçe yönetim kurulu üyeleri de katılıyor.

Polatlı’nın yıllardır büyük bir sorunu olan su kesintisi ve temiz su sorunu çözüme kavuşması için çalışmalarının başlamasının ardından ilçemizde 4 gün boyunca yaşanacak su kesintisi başladı. Yüzükbaşı Mevkisi’nden Polatlı’ya içme suyu sağlayan ana iletim hattında ASKİ’nin yapacağı çalışmalar nedeniyle 15 Ekim Perşembe günü saat 23.00’a kadar sürecek olan kesintiden Polatlı merkez dâhil birçok mahalle etkileniyor. Yaşanan su kesintisi sürecinde vatandaşlar mağdur olmaması adına ilçe merkezinde ve birçok mahallede ASKİ’ye ait su tankerlerinden vatandaş sularını doldurabiliyor. Bunuj yanı sıra Cumhuriyet Halk Partisi Polatlı İlçe teşkilatı ve yönetim kurulu üyeleri tankerlerinde yanında bulunarak gelen vatandaşları karşılıyor.

50 su tankeri 24 saat hizmet veriyor

ASKİ Genel Müdürlüğü tarafından gönderilen, kesinti süreci boyunca Polatlı’nın her yerinde Polatlı halkına su dağıtan 50 su tankeri gece gündüz demeden 24 saat boyunca Polatlılı vatandaşa su dağıtıyor.

Su dağıtılan yerler ise şu şekilde;

Polatlı Devlet Hastanesinde 3 Tanker, Topçu Ve Füze Okulunda 3 Tanker, Sakarya Kışlasında 3 Tanker, Şentepe BİM Yanı, Zafer Mahallesi İnkılap Okulu önü, Fatih Atatürk Caddesi Akay Lokanta önü ve Konya Tandır önü, Cumhuriyet Mahallesi Cumhuriyet Meydanı, Kurtuluş Mahallesi Kurtuluş Camii önü, Şehitlik Mahallesi Ziya Gökalp A101 önü 13 Eylül Ve Çamlıca Caddesi Köşesi, Mehmet Akif Mahallesi Cumhuriyet İlkokulu, Gazi Mahallesi Hilal Ekmek önü, Çamlıca Mahallesi Gümüşlü Caddesi Reba Ekmek önü, Zafer Mahallesi Aile Yaşam Merkezi önü, Şentepe Mahallesi Eski SSK önü, Şentepe Mahallesi Esentepe İlkokulu Ve Eren Tuhafiye önü, Gülveren Mahallesi Muhtarlık önü, İstiklal Mahallesi İnönü İlkokulu, Yeni Mahalle Mıhçıoğlu önünde su dağıtımı gerçekleşecektir. Gereken durumlarda mahallelere tanker ile su dağıtımı yapılacak.