Ana sayfa GÜNDEM Dört gün boyunca tankerle su dağıtılacak

Dört gün boyunca tankerle su dağıtılacak

610
0

Polatlı’nın 40 yıllık eski su hattında yenileme çalışmaları nedeniyle önümüzdeki haftalarda çalışmalar başlayacak. Bu kapsamda çalışmalar nedeniyle dün geceden itibaren başlayan ve 4  gün sürecek  olan su  kesintisinde  vatandaşın mağdur olmaması için  Ankara Büyükşehir Belediyesi ve Polatlı Belediyesi değişik semtlerde 50 tanker ile sürekli su takviyesi yapılacak.

Ankara Büyükşehir Belediyesi, Polatlı’nın 40 yıllık eski su hattında yenileme çalışmalarına önümüzdeki haftalarda başlayacak.  Yapılacak yenileme çalışmasından dolayı dün geceden itibaren başlayan ve  4 gün süre ile su kesintisi yapılacak. Ankara Büyükşehir Belediyesi ve Polatlı Belediyesi tarafından su kesintisi sebebi ile vatandaşların mağdur olmaması için değişik semtlerde 50 tanker ile sürekli su takviyesi yapılacak.

50 tanker ile sürekli su takviyesi yapılacak

Yüzükbaşı Mevkisi’nden Polatlı’ya içme suyu sağlayan ana iletim hattında ASKİ’nin yapacağı çalışmalar nedeniyle yaşanacak su kesintisinde vatandaşların mağdur olmaması için Ankara Büyükşehir Belediyesi değişik semtlerde 50 tanker ile sürekli su takviyesi yapacak.

Yıldızkaya : “Polatlıda tankerle su takviyesi yapacağız”

Belediye Başkanı Mürsel Yıldızkaya; Ekim ayı meclis toplantısında ilçemizde yaşanan su kesintisinden kaynaklı Polatlı Belediyesi olarak üzerimize düşeni yapacağız ve ilçemizde tankerle su takviyesi yağacağız” dedi.

40 yıllık borular değişecek

Polatlıda yaklaşık 40 yıldan bu yana kullanılan ancak insan ve çevre sağlığına zarar veren asbestli boruların değiştirilmesi için bilgi veren ASKİ Genel Müdürü Erdoğan Öztürk, asbestli içme suyu borularının değişiminin şart olduğunu söyledi. Mevcut asbestli çimento boruların iptal edilerek kullanım dışı bırakılacağını ifade eden Öztürk, “Şebeke suyu hattı asbestli borulara paralel döşenecek olan ekonomik ömrü uzun, dayanıklı ve insan sağlığına zararsız polietilen borulardan olacak. Bu çalışmalar esnasında hatlar boyunca şebeke vanalarını da değiştireceğiz” diye konuştu.

Polatlı’da çalışmalar tamamlanana kadar su kesintisi en aza indirilecek

Polatlı’da çalışmalar tamamlanana kadar su kesintisinin minimuma indirilmesi için çalışmalar yapılacak. Bu süreçte yaşanacak 4 günlük bir su kesintisi dün gece itibariyle başladı. 11 ekim ve 15 ekim arasında yaşanacak su kesintisinde 50 tane tankerin Polatlı halkının su ihtiyacını karşılamak için Polatlı sokaklarında su dağıtımı yapacak.

Bin 200 milimetre çapındaki borular yenileriyle değiştirilecek

Dün geceden itibaren başlayan su kesintisi  15 Ekim Perşembe günü saat 23.00 tarihin de son bulunacak. Kesintiden etkilenecek olan mahaller ise Polatlı ilçe merkezi, Karacaahmet, Yassıhüyük, Gençali, Aşağı ve Yukarı Ömerli, İğciler, Karailyas, Kocahacılı, Gümüşkaya, Yüzükbaşı, Eskipolatlı, Karapınar, Beylikköprü ve Basri mahalleleri. ASKİ Genel Müdürlüğü Hat boyunca 14 hat vanası, 21 tahliye vanası ve 22 vantuz yapılacak. 83 kilometrelik hat boyunca ayrıca basıncın en yüksek olduğu ve en çok arızanın yaşandığı 100 metrelik kısımdaki (Polatlı Özyurt Mahallesi) bin 200 milimetre çapındaki borular yenileriyle değiştirilecek.