Ana sayfa GÜNDEM Ekim ayı ikinci meclis toplantısı yapıldı

Ekim ayı ikinci meclis toplantısı yapıldı

519
0

Polatlı Belediye Meclisi Ekim ayı ikinci birleşim birinci oturum toplantısı pazartesi günü 13 eylül Kültür merkezi salonunda yapıldı.

Polatlı Belediye Meclis toplantısı, Belediye Başkanı Mürsel Yıldızkaya Başkanlığında, Ekim ayı ikinci birleşim birinci oturum toplantısı pazartesi günü 13 Eylül Kültür merkezi salonunda yapıldı. Meclis gündeminde on altı madde yer aldı.

Gündemde ise şu maddeler yer aldı:

Plan Bütçe Komisyonuna havale olunan

“Kanuni Toplantı” ile ilgili konunun müzakeresi

‘2021 Yılı Bütçesi” ile ilgili konunun müzakeresi ,”2021 Yılı Performans Program.” işe ilgili konunun müzakeresi, Eski Sakarya Yataklarına Depolanacak Suyun Talep Eden Köyler. Ulaştırılmasında Yardımcı Olunması” ile ilgili müşterek konunun müzakeresi, “Kadın Girişimcilerinin Kiralarının Yapılandırılması ve Atatürk Caddesinin aydınlatılması” ile ilgili müşterek önergenin müzakeresi “imar Plan Notu Değişikliği” ile ilgili konunun müzakeresi,”Trafo Yeri” ile ilgili konunun müzakeresi,  hazır olmadığı için görüşülmedi.

“Taşınmaz Satışı” ile ilgili konunun müzakeresi, Taşınmaz satışı (Gazi Mah.-Zafer Mah.)” ile ilgili konunun müzakeresi oy çokluğuyla kabul edildi.

“Uzaktan Eğitim Gören ihtiyaç sahibi öğrencilere Tablet Yardımı ile ilgili müşterek önergenin müzakeresi, “İhtiyaç sahibi Öğrencilere kırtasiye yardımı yapılması” ile ilgili müşterek önergenin müzakeresi, oy birliğiyle kabul edildi.

Çevre sağlık ve çeşitli isler komisyonuna havale olunan

“Parklara İsim Verilmesi” ile ilgili konunun müzakeresi,

“Halk Eğitim Merkezi Karşısında Bulunan Parkın Bakım Yapılarak Halkın Kullanımına Açılması” ile ilgili müşterek önergenin müzakeresi oy birliğiyle  kabul edildi.

Yıldızkaya: “Zafer mahallesine muhtarlığına yeni bir yer yapılacak”

Belediye Başkanı Mürsel Yıldızkaya Zafer mahallesine muhtarlığına yeni bir yer yapılacak. Muhtarlık ofisi yapmayı düşünüyoruz. Zafer mahallesinde belediyeye ait muhtarlık ofisi yok. Muhtar engelsiz yaşam merkezinde bir odayı kullanıyor engelli kardeşlerimiz bu iş yürümüyor” dedi

“Bisiklet Kullanımının Yaygınlaştırılmasını Sağlamak için Bisiklet Yolları Yapılması” ile ilgili müşterek önergenin müzakeresi, hazır olmadığı için görüşülmedi.

Evci : “Evlerinde 6 gündür suyu akmayan vatandaşlarımız var”

MHP’li belediye meclis üyesi Ramazan evci komisyon raporlarını okumasının ardından gündem dışı söz alarak Büyükşehir belediye meclis üyelerine seslendi. Evci;  Bazı vatandaşlarımızın evlerinde 6 gündür suyu akmıyor ve mağdur durumdalar vatandaşın su sayaçlarının pilleri bitmiş ve gerekli yerlerle görüşerek bir sonuç elde edememişlerdir vatandaşlarımızın mağduriyetlerini giderilmelidir “ dedi.  Evci bu konunun bir an önce büyükşehir belediye meclisinde yer alması  için büyükşehir belediye meclis üyelerinden büyükşehir meclisinden dile getirmelerini rica etti.

Eğitim kültür ve engelliler komisyonuna havale olunan:

“Ekmek Tandırları” ile ilgili müşterek önergenin müzakeresi, günümüzün şehircilik anlayışını uygun olmadığı ve pandemi nedeniyle açık alanlara tandır yapılamayacağı Canan Türker’in muhalif oyuna karşı komisyonda oy çokluğuyla kabul edildi.

Şeker : “Ekmek tandırları yıllardır açık yerlerde yapılıyor”

Konu mecliste gündeme geldi. Cumhuriyet Halk Partili Özcan Şeker konu hakkında şunları söyledi: “Ekmek tandırları yıllardır açık yerlerde yapılıyor bizim önerdiğimiz mesire alanların da yapılmasıdır Haymana Belediyesinde bunun örneği vardır” dedi.

Belediye Başkanı Mürsel Yıldızkaya konu hakkında “Ekmek Tandırlarının açık alanda yapılması yönünde vatandaştan talep gelirse uygun bir yerde bulunursa yaparız”  dedi ve konu oy çokluğuyla kabul edildi.

“Pandemi Süreci ile Halkın, Öğrencilerin Bilgilendirilmesi ve Çalışmaların Yapılması” ile ilgili müşterek önergenin müzakeresi oy çokluğuyla kabul edildi.