Ana sayfa GÜNDEM Cumhuriyet kadınlarından bir yürek imecesi

Cumhuriyet kadınlarından bir yürek imecesi

397
0

Cumhuriyet Halk Partisi Polatlı İlçe Örgütü Kadın Kolları Başkanı Devlet Kuş ve ekibi, İzmir Urla Eğitim Vakfı Başkanı Hale Pekerten ve ekibi tarafından el emeği göz nuru ile hazırlanan kışlık ürünleri Özyurt ve Yaralı mahallelerinde, çadırlarda yaşayan mevsimlik tarım emekçisi ailelere ulaştırdı.

Urla Eğitim Vakfı ( UREV ) Başkanı Hale Pekerten ve ekibinin Polatlı’da yaşanan kum fırtınasının ardından Cumhuriyet Halk Partisi Polatlı İlçe Başkanlığı’na ulaşarak Vakıf gönüllülerinin özellikle kadın ve çocuklar için el emeği ürünler üretmeye başladıklarını ve Urla’da UREV ile başlayan bu yürek imecesinin ürünlerini ulaştırmaları ile bir gönül köprüsünün kurulduğunu ifade eden Cumhuriyet Halk Partisi Polatlı İlçe Örgütü Kadın Kolları Başkanı Devlet Kuş, ürünlerin ailelere ulaştırılması esnasında yaptığı açıklamada, ‘’ İlçemizde yaşanan kum fırtınasında özellikle mevsimlik emekçi ailelerin yaşadığı mağduriyet, yerel basınımızın haberleriyle ulusal basında geniş yer buldu.İzmir Urla Eğitim Vakfı ( UREV ) ‘nın kıymetli başkanı sayın Hale Pekerten ve değerli gönüllüleri bir yürek imecesi başlatmış. Özellikle mevsimlik emekçi kadınlarımız ve çocuklarımız için el emeği göz nuru ürünler hazırlamışlar. Urla ile Polatlı arasında bir gönül köprüsü kurdular.

“İyiliğin aşamayacağı mesafe yoktur”

Duyarlılıkları ve güzel yürekleri için çok teşekkür ediyorum. Bizler de bugün Özyurt ve Yaralı mahallelerimizdeki çadırları ziyaret ederek Urla Eğitim Vakfı gönüllülerinin hazırladığı kışlık ürünleri ailelerimize ulaştırdık.

İyiliğe uzanan el ne kadar çok olursa, yükler hafifler ve en olmazlar bile kolaya döner. Eğitim, sağlık ve yaşam koşullarının iyileştirilmesi konusunda mevsimlik emekçi ailelerimizin yanında olmaya, destek olmaya devam edeceğiz. Bir afet sonrası değil, her zaman eşit sağlık, eşit eğitim, eşit sosyal haklara sahip olmaları gerektiği inancı ve farkındalığıyla bu hayati konuyu ülke gündeminde tutmaya devam edeceğiz. Unutmayalım ki; İyiliğin aşamayacağı mesafe yoktur. Urla Eğitim Vakfı Başkanı sayın Hale Pekerten ve kıymetli vakıf gönüllülerine tekrar teşekkür ediyorum ‘’ ifadelerine yer verdi. Urla Eğitim Vakfı Başkanı Hale Pekerten de açıklamasında ‘’ Tarihi ve kültürel mirasıyla önemli bir değer olan Polatlı ilçemizde yaşanan kum fırtınası sonrası özellikle Polatlı yerel basınını yakından takip ettik ve özellikle mevsimlik emekçi ailelerin yaşadığı mağduriyetlerin tanığı olduk. Vakıf gönüllüleri olarak el emeği göz nuru bir imece başlattık. Özellikle kadınlarımız ve çocuklarımız için ürettiğimiz kışlık ürünlerin ailelerimize ulaştırılmasında bizlerle gönül birliği yapan Cumhuriyet Halk Partisi Polatlı İlçe Başkanlığı yetkililerine ve kendisinin de bir eğitimci olduğunu bildiğimiz Cumhuriyet Halk Partisi Polatlı İlçe Kadın Kolları Başkanı Sayın Devlet Kuş ve ekibine teşekkürlerimi ifade etmek istiyorum.

İlerleyen süreçte özellikle mevsimlik emekçi ailelerimizin çocuklarının eğitim konularıyla ilgili oluşturulacak projelerde de elimizden gelen katkıyı sağlamak düşüncemizi de belirtmek istiyorum. Eğitim tüm çocuklarımız için olmazsa olmaz ve eşit bir haktır. Çocuklarımız için aydınlık bir geleceğe açılan kapı eğitimdir ve o kapıdan her çocuğumuz eşit bir biçim değirmelidir. Bu gayenin hayat bulması için tüm ulusun el ele gönül gönüle verdiği güzel ve aydınlık günlere… Umutla” ifadelerinde bulundu.