Ana sayfa GÜNDEM Ekim ayı meclisi toplandı

Ekim ayı meclisi toplandı

574
0

Polatlı Belediye Meclisi ekim ayı birinci birleşim birinci oturumu Perşembe günü saat 18.00’da 13 Eylül Kültür Merkezinde Belediye Başkanı Mürsel Yıldızkaya başkanlığında  gerçekleştirildi.Meclis gündemimde 11 madde yer aldı.

Polatlı Belediye Meclisi  ekim ayı birinci birleşim birinci oturumu Perşembe günü saat 18.00’da 13 Eylül Kültür Merkezi’nde  gerçekleştirildi. Meclis gündemimde 11 madde yer aldı.

 “2021 Yılı Bütçesi” ile ilgili konunun müzakeresi, 2021 Yılı Performans Programı” “ilgili konunun müzakeresi ile Taşınmaz Satışı” ile ilgili konunun müzakeresi, plan bütçe komisyonuna havale  edildi.

İmar Plan Notu Değişikliği” ile ilgili konunun müzakeresi, Trafo Yeri” ile ilgili konunun müzakeresi,  imar komisyonuna havale edildi.

Eski Sakarya Yataklarına Depolanacak Suyun Talep Eden Köylere Ulaştırılmasında Yardımcı  Olunması” ile ilgili müşterek önergenin müzakeresi, “Parklara İsim Verilmesi” ile ilgili konunun müzakeresi,  Halk Eğitim Merkezi Karşısında Bulunan Parkın Bakımı  Yapılarak Halkın Kullanımına Açılması” ile ilgili müşterek önergenin müzakeresi, Eğitim ve kültür komisyonuna havale olunan “Ekmek Tandırları” ile ilgili müşterek önergenin müzakeresi,  Pandemi Süreci ile Halkın, ÖğrenciIerin Bilgilendirilmesi konusu hazır olmadığı için görüşülmedi.

Belediyenin her yıl yapılan festival ve gösteriler için bu yıl pandemi nedeniyle yapılmadığından dolayı ayrılan bütçenin ihtiyaç sahibi öğrenciler için uzaktan eğitimde bilgisayar ve tablet dağıtımı yapılması için verilen önerge konusu gündeme alındı.

“Şehir merkezimizde  bisiklet yolu bu teknik olarak mümkün değil”

CHP grubu Polatlıya bisiklet yolu yapılması için meclise önerge sundu. Sunulan önerge ile konu  oy çokluğuyla meclis gündemine alındı. Yıldızkaya bu önergenin ardından şunları söyledi: “Şehir merkezimizde  bisiklet yolu bu teknik olarak mümkün değil ama yapılan parklarda bisiklet yolu yaptık. Şehir merkezinde yapılanmamız bisiklet yolu yapımını elverişli değil” dedi.

“Kiraların azaltılması da belediye bütçesinde sıkıntıya yol açabilir”

CHP grubu ve İyi Parti belediye meclis üyesi Adnan Sezgin tarafından  mülkiyet belediye ait olup kadın girişimcilerin işlettiği işletmelerden covid nedeniyle kira bedellerinde azaltılması yönünde  önerges sunuldu. Sunulan önerge oy çokluğuyla meclis gündemine alındı. Yıldızkaya bu önergenin ardından şunları söyledi: “Bizim bir çok kiracımız var kadınlara özel bir uygulama yapılamaz herkese aynı şekilde yapılmalıdır. Biz kadın girişimciler  için şehir merkezinde çok güzel  bir yer tahsis  ettik bu sorunun  işletmecilikten kaynaklı olduğunu düşünüyorum. Bunu yaparsan tüm kiracılara yapmamız gerek bu da belediye bütçesinde sıkıntılara neden olur” dedi.

 “Türkiye Cumhuriyeti ruhen bedenen Azerbaycan’ın yanındadır”

Mürsel Yıldızkya gündem dışı söz alarak Ermenistan ve Azerbaycan’ın  yaşadığı savaş durumu ile ilgili konuştu. Yıldızkaya; “Türkiye Cumhuriyeti ruhen bedenen Azeri kardeşlerimizin yanındadır. Bu mücadelede Azerbaycan’a  başarılar diliyoruz. Cenabı Allah onların kılıçları keskin etsin . İnşallah gasp edilen topraklarda  yeniden Türkün şanlı bayrağı oraya dikilir” dedi.