Ana sayfa GÜNDEM Polatlı’daki vaka sayıları düşmeye devam ediyor

Polatlı’daki vaka sayıları düşmeye devam ediyor

751
0

Kaymakam Murat Bulacak ve Polatlı Emniyet ekipleri, koronavirüs tedbirleri genelgesi kapsamında, vatandaşların yoğun olarak bulunduğu yerleri denetleyerek, virüse karşı uyarılarda bulundu.

Kaymakam Murat Bulacak, “Sağlık için hepimiz” sloganıyla oluşturulan koronavirüs tedbirleri genelgesi kapsamında 1 Ekim Perşembe günü, Emniyet ekipleriyle birlikte denetimlere katıldı. Kaymakamlık denetim programı saat 10.30’da Eti Caddesinde bulunan Polatlı Çarşı önünde başladı. Kaymakam Bulacak ve emniyet ekipleri, daha sonra sırasıyla otel, giyim mağazaları, pazar yeri ve minibüsleri denetledi. Maske ve sosyal mesafe kurallarına uyarak denetimlere katılan Kaymakam  Bulacak, vatandaşlara virüse karşı alınması gereken önlemleri bir kez daha hatırlattı.

“Polatlı halkına duyarlılığından dolayı teşekkür ederim”

Halkın yoğun olarak bulunduğu berber, kuaför, kafe, restoran, pazar yeri ve toplu taşıma araçlarını denetleyen Bulacak, vatandaşlara maske, mesafe ve hijyen ile ilgili uyarılarda bulundu. Denetim sonrasında basın açıklaması yapan Bulacak, “Halkımız virüse karşı dikkatli davranıyor. Polatlı halkına duyarlılığından dolayı teşekkür ederim. Hepimiz şahit olduk ki, herkes maskesini takmış ve hijyen kurallarına uyuyor. Böyle devam ederse başarıya ulaşacağız.” diye konuştu. Kaymakam Bulacak, Polatlı’daki vaka sayılarının düşmeye devam ettiğini belirtti. Bulacak, “Koronavirüs vaka sayılarında yüzde ellinin üzerinde bir düşüş var. Tedbirler devam ettiği sürece vaka sayıları daha da azalacaktır. Polatlı halkının maske, mesafe ve hijyeni bırakmadan bu mücadeleye devam etmesini istiyoruz. Vatandaşımızın dikkati ve tedbiri ile bu dönemi kolaylıkla atlatabileceğiz.” dedi.