Ana sayfa HAYDAR BİRCAN Münafıkları ifşa caiz mi ?

Münafıkları ifşa caiz mi ?

300
0

Peygamberimizin yanında da var münafıklar. Ama o kimin münafık olduğunu biliyor. Onun için de onların şerrinden emin oluyor. Ama onların adını kimseye söylemiyordu. Hz. Ebu Bekir’e bile söylemiyordu yalnız Huzeyfe. Tulyeman’ın bildiğini biliyor. Daha önce de söylenmişti bazı durumları toplumlar bilmemelidir. Bilmemesinde fayda vardır.

Ama toplumu yönetenler her şeyi bilmelidir. Peygamberimiz münafıkları  biliyordu.

 Günümüzde “filan kâfir, filan mason, filan…” diyerek ortada adam gibi adam bırakmıyorlar. Kim kaldı geriye bir siz bir de biz. Burada kime yardım ediyoruz? Peygamberimiz kimseyi söylemiyor. Bunun faydası, kâfirler bakıyor Müslümanların sayısı kalabalık.

‘ Bilmiyorlar ki içlerinde münafıklar var, bunun içinde kâfirler korkuyorlar, Müslümanların da morali bozulmuyor. İçimizde hain var diye. Ama efendimiz bunların hıyanet edebileceğini de hesaba katarak tedbirini alıyor. Vefatına yakın Huzeyfe’ye münafıkların isimlerini bildiriyor. Hz. Ebu Bekir’de tayinlerde ona danışıyor. Onur] olur demesinden sonra tayin yapıyor. Olmaz derse olmuyor.

Onun için bir kişinin veya bir heyetin bilmesi gerekiyor. Ama biz de bir adam Müslüman diye tanıtılır. Takdim edilir. Sonra birisi çıkar o da masonmuş der. Kitap bile yazar. Olabilir ama bunu yapmanın ne faydası var? Hiç. Geçenlerde bir kitap çıktı. Yahudilik ve masonluk diye. O da milletin yediden yetmişe bildiği Plevne kahramanı Osmar Paşa’yı mason yaptı. Delili de Nokta dergisi.

Burada milletin hatırına gelecek olan şu Demek ki masonluk kötü bir şey değil.

 Kötü olsa idi Osman paşa girmezdi ve ya o adamlar o Kadar güçlü ki Osmanlı paşasını bile  elde ediyorlar. Benim yapabileceğim  bir şey yok. İtaat etmek düşer. Bu iki fikirden birini verirler adama

Onun için Kuranda hep Müslümanların galibiyetleri anlatılmaktır. Yahudileri Kur an- (Kerim anlatıyor, ama peygambere itaat ettikleri sürece galip geldiklerini aykırı davranmadıkça mağlup aldıklarını anlatıyor. Yahudi depeygamber çocuğudur. Ona da rahmet nazarı ile bakmak gerekiyor. Küfrünü içinden kaldırmak gerekiyor. İslama girmesini temin etmek gerekiyor. İsa Aleyhisselam dua ediyor, “Ya Rabbi! Eğere bunlara azap edersen senin kulların bunlar. Eğer affedersen sen azizsin hakimsin (Kuranı kerim 5/118)

Rabbi bana uyan bendendir bana isyan eden olursa sen Gafursun  rahimsin ya rabbi Rabbı! (Kur’an-ı Kerim )

Ya bizi “Allah kahretsin” diyoruz Peygamberimiz (SAV) Hz. Hamza’yı öldüren ve cesedine de çeşitli işkenceler yapan adam ve kadın Müslüman oldular  diye affediyor, öldüren demiyor.Müslüman olunca borcu hariç her şeyi affedilir.

Yalnız şuna dikkat etmek lazımdır. Musa Aleyhisselam firavunun yanına giderken emir şöyledir, “En yumuşak kelimelerle konuş.” (Kur’an-ı Kerim 20/44)