Ana sayfa GÜNDEM Ankara’da vaka artış hızı yavaşladı

Ankara’da vaka artış hızı yavaşladı

811
0

Vali Şahin:” Son bir haftada vaka artış hızımızda düşüş var”

Son dönemlerde Ankara da korona virüs vaka sayısının artışının ardından Ankara Valisi Vasip Şahin’den müjdeli haber geldi. Vali Şahin , son bir haftada vaka artış hızımızda düşüş var” dedi.

Ankara Valisi Vasip Şahin, Ankara’daki korona virüs vakalarına ilişkin, “Son 1 haftadaki gelişmelere göre Ankara’da vaka artış hızımız yavaşladı. Gösterdiğimiz duyarlılık, sahaya olumlu olarak yansıyor. Biraz daha fedakarlık yapacağız, biraz daha sabredeceğiz” dedi.

Vali Şahin : “Mücadeleyi kazanacağız”

Ankara genelinde son haftalarda  vakalarda düşüş gözlendi.  Vali Şahin tüm ilçelerimizde denetimler yapıyoruz. Şahin, “Ankara genelinde 7 bin 500 kişilik denetim ekibimiz var. Toplu bulunulan bütün alanlarda denetim yapıyoruz. Yine filyasyon ekiplerimiz var. Bir iki haftadır bu izolasyona uymayanları yurtlara alıyoruz. Ankara’da bunun için tahsis ettiğimiz bir yurdumuz var. Orada sadece kural ihlal edenler değil şantiye de çalışıp da burada ikametini olmayan, temaslı ya da pozitif olan vatandaşlarımız da var. Bu yurtta şu anda 86 kişi oldu. Onların bütün ihtiyaçları karşılıyoruz. Bu topyekun mücadeleyi inşallah kazanacağız” şeklinde konuştu.

Vali Şahin : “Ankaralılara teşekkür ediyorum”

Ankara Valisi Vasip Şahin, başkentlileri mesafe kuralına dikkat etmeleri ve maske takmaları konusunda uyardı. Vali Şahin, denetimler sonrası yaptığı açıklamada, her geçen gün maske, mesafe ve temizlik konusundaki duyarlılık ve kurallara riayetin arttığını söyledi. Bu duyarlılık için Ankaralılara teşekkür eden Şahin, “Bu duyarlılığın sonuçlarını da alıyoruz.

“Biraz daha fedakarlık yapacağız, biraz daha sabredeceğiz” Son 1 haftadaki gelişmelere göre Ankara’da vaka artış hızımız yavaşladı. Gösterdiğimiz duyarlılık, sahaya olumlu olarak yansıyor. Biraz daha fedakarlık yapacağız, biraz daha sabredeceğiz. Yaptığımız her şey kendimiz için” diye konuştu.