Ana sayfa GÜNDEM Pandemi döneminde ilk ders zili çaldı

Pandemi döneminde ilk ders zili çaldı

548
0

Koronavirüs gölgesinde ilk ders zili çaldı

Okul öncesi eğitim kurumlarında ve ilkokul 1’inci sınıflarda uyum eğitimi bugün başladı. 2020-2021 eğitim öğretim yılı İlk ders zili 08.40’da çaldı.

Pandemi döneminden dolayı bu yıl okullarda yüz yüze eğitim kademeli olarak başladı. 31 Ağustos tarihinde uzaktan eğitim başlamıştı. Dün itibariyle okullarda ilk ders zili çaldı. Yalnızca Okul öncesi ve ilkokul 1’inci sınıf öğrencileri, bugün ders başı yaptı. Sabah saatlerinde, aileleri gözetiminde okula gelen öğrenciler, sosyal mesafe kurallarına uyarak ve maskelerini takarak sıraya girdi. İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından, sıralı bir şekilde okula giren öğrencilerin ateşleri, nöbetçi öğretmen tarafından ölçüldü. Öğretmenleri tarafından, elleri dezenfekte edilerek sınıflarına geçen öğrenciler, yine sosyal mesafe kurallarına uygun olarak sınıflarında yerlerini aldı. Her sınıfta en çok yedi öğrenci yer aldı ve öğrenci sırasında tek olarak oturdu. Ayrıca öğrenciler arasında iki sıra mesafe bırakıldı.

Atatürk İlkokulunda tören yapıldı

Koronavirüs önlemlere dikkat ederek eğitim ve öğretim hayatına başlandığını söyleyen Öğretmenler, “Öğrencilerin ve velilerin moralleri gayet iyi. Sabah tören sırasında tüm öğrencilerimizi neşeli gördüm. Öğretmenler olarak bizim de psikolojimiz iyi ve yeni eğitim öğretim hayatına hazırız.” şeklinde konuştu.

Kaymakam Bulacak’tan okula ziyaret

Polatlı Atatürk İlkokulunda yapılan bayrak törenine; Kaymakam Murat Bulacak, İlçe Milli Eğitim Müdürü Yususf Uymaz ve Şube Müdürleri katıldı. Yeni eğitim ve öğretim yılının tüm öğrencilere, öğretmenlere ve velilere hayırlı olması dileyerek konuşmasına başlayan Bulacak, kontrollü sosyal hayatın okul dönemine etkileri ile ilgili konuşma yaparak, öğrencilere moral verdi.

Her sınıfta büyük önlemler alındı

Pandemi döneminde okullarda sıkı önlemler alındı. Her sınıfta dezenfektan ve lavabolarda da sıvı sabunu bulunan okulda, sosyal mesafe kurallarına büyük önem verilerek yeni eğitim öğretim yılına başlandı. Alınan önlemler kapsamında, öğrenciler sınıfı boşalttıktan sonra, sınıflar dezenfekte edildi. Yeni eğitim öğretim döneminde, her sınıftaki mevcut öğrenci sayısı, iki grup haline getirildi. Öğrenciler haftanın farklı iki gününde okula gelecek ve eğitim alacak.