Ana sayfa GÜNDEM MHP Polatlı, Güngör ile Devam

MHP Polatlı, Güngör ile Devam

508
0

Başkan Güngör güven tazeledi

Milliyetçi Hareket Partisi 13. Polatlı Olağan İlçe Kongresi 19 Eylül Cumartesi Günü Güldeste Konak Toplantı Salonu’nda saat 12.00’da gerçekleştirildi.

İstikbal İçin Birlik, İstikbal İçin Dirlik’ parolasıyla düzenlenen olan MHP 13. Polatlı Olağan İlçe Kongresi 19 Eylül Cumartesi Günü saat 12.00’da Güldeste Konak’ta yapıldı. Programa Milliyetçi Hareket Partisi İlçe Başkanı  Uğur Güngör evde izolasyonda olduğu için kongreye katılamadı.   Program İstiklal Marşı’nın okunması ile başladı. Yoklama ve açılışın ardından faaliyet raporu ibrası, mali raporların okunması ve konuşmalar ile devam etti. Kongreye  Belediye Başkanı Mürsel Yıldızkaya, Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkan Yardımcısı Mevlüt Karakaya , Milliyetçi Hareket Partisi Ankara İl Başkanı Turgay Baştuğ, Başkent Ankara’dan ülkücü hareket mensubu ve partililer , Belediye Meclis Üyeleri, Oda ve Dernek Başkanları, STK Temsilcileri, muhtarlar, iş adamları ve çok sayıda üye ile vatandaş katıldı.

Faaliyet ve Mali raporlar okundu

Divan seçiminin yapılmasının ardından saygı duruşu ve İstiklal marşının okunması ile kongre başladı.Ardından faaliyet raporu ve mali rapor okundu.  Kongre siyasi konuşmalar ve dilek temennilerinin ardından seçim yapılmasıyla sona erdi.

Kongrenin divan başkanlığını, Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkan Yardımcısı Mevlüt Karakaya yaptı. Tek listeyle yapılan kongrede Başkan Uğur Güngör olurken yönetim kurulu ise şu isimlerden oluştu: Alp Erhan BİLGİN, Ertuğrul Kömez, Ayhan Çiftçi, Hacer Yazırlıoğlu,Kenan Arslan,Esra Türkeş,Sait Ramazan Akdoğan, Ahmet ÖZTÜRK, İlhan KIRPIK, Evren KOYUNCU,Banu ATİK KAPLAN,Serdar YILMAZ,Samed Işık,Engin Aybaş,Erol Akman, Gökhan Sayın,Ali Koksal,Mücahit Özcan.

İl Delege Asil listesi ile şu şekilde; Uğur Güngör,Mürsel Yıldızkaya,Alperhan Bilgin,Huriye Harman,Hakan Cem Küçükoğlu,Adem Köse,Samed Işık,Hüdaverdi Yavaş,Fatih Akgül,Kürşat Çiftçi,Muharrem Yusuf İnce,Selim Kılıç,Hakan Özcan,Mehmet Akif İlbay,Tahir Cerci,Selahattin Sarp.

Milliyetçi Hareket Partisi 13. Polatlı Olağan İlçe Kongresinde konuşma yapan Belediye Başkanı Mürsel Yıldızkaya şunları söyledi: “Bu kongreyi çok daha büyük bir meydanda daha büyük bir coşkuyla kutlamayı Gönlümüz isterdi fakat pandemi nedeniyle böyle mütevazi bir kongre düzenledik önümüzdeki yıllarda kongremiz daha büyük coşkuyla icra edeceğiz.

Yıldızkaya : “Polatlı güvenilir ellerde”

Türk milletinin makus talihinin yenildiği ve her santimetre karesi şüheda kanıyla sulanmış bu mübarek toprakların yönetimi bugün ehil kadronun elinde ve emin ellerdedir.2014 yılında sizlerin çok büyük desteği  halkımızın desteği ile bu şerefli göreve geldik.

Yıldızkaya : “Geçen dönem halkımıza verdiğimiz sözlerin tamamını yerine getirdik”

 Geçen dönem halkımıza verdiğimiz sözlerin tamamını yerine getirdik. Çok daha fazlasını yaptık. Yasamızın elimizde almış olduğu yetkilere bütçemizin %50 azalmasına rağmen Polatlıda çok büyük bir imar ve inşa faaliyeti başlattık. Bu başarı sizin başarınız, bu başarı milliyetçi hareketin, bu başarı belediye meclis üyelerimizin başarısıdır.

Yıldızkaya: “MHP’de görev yapmak yiğitlik mertlik işidir”

Polatlı rahmetli başbuğumuz Alpaslan Türkeş’in  izinde,liderimiz genel başkanımız Devlet Bahçeli’nin emrinde  bu şehri Anadolu bozkırının parlayan yıldızı yapmak için var gücümüzle çalışıyoruz.  Engellerle karşılaşıyoruz haksız iftiralara boyun eğmeden çare üreterek sizin dik başlarınız  asla yere eğdirmeden 5 yıl tamamladık. Geçen dönem tarihi bir rekorla Polatlıda seçim kazındık . 2019 da cumhur ittifaklıyla daha büyük bir rekor kırdık. Bu dönemde de geçen dönemden daha büyük hizmetleri yaparak üç hilalli mührü bu hizmetlere vurarak partimize ve sizlere layık olarak tamamlamak istiyoruz. Ben bugüne kadar bu hizmetlerde desteğimiz esirgemeyen ülküdaşlarıma şükranlarımı sunuyorum. Bundan sonraki süreçte de şehrin çatılarında dalgalandırmaya devam edeceğiz. Yeni hedefler hep beraber yürüyeceğiz. Kongremizin hayırlı olmasını diliyorum. Milliyetçi Hareket Partisinde bende varım göreve talibim diyen yeni genç kardeşlerime teşekkür ederim MHP’de görev yapmak yiğitlik mertlik işidir bundan sonraki çalışmalarında hep yanınaydım” dedi.

Karakaya : “Milliyetçi Hareket Partisinde sosyal sorumluluk hep önemli olmuştur”

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkan Yardımcısı Mevlüt Karakaya ise kongrede Türkiye’de etkisini sürdüren pandemi hakkında ülkenin yapmış olduğu çalışmalardan bahsederek, virüsle ile mücadelede almamız gereken tedbirlere değindi. Ekonominin bir şekilde devam etmesi gerektiği söyledi. Sosyal medya konusunda ciddi spekülasyonların var olduğu belirten Karakaya , “Partililerin hakkında yanlış bilgilerin yer aldığını söyledi. Önümüzdeki dönemlerde de provokasyonların olacağı belli” dedi.

Milliyetçi Hareket Partisinde sosyal sorumluluk hep önemli olmuştur. Polatlı Belediyesinin pandemi mücadele çalışmaları  başarılı olmuştur. Milliyetçi Hareket Partili Polatlı Belediyesin çalışmaları bu şekilde devam edecektir.

Karakaya : “Türk tabiplerini destekliyoruz  ve arkasındayız”

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkan Yardımcısı Mevlüt Karakaya; “Ulusal medyada yer alan tabipler birliğinin kapatılması konusunda açıklama yaptı. Türk tabipleriyle kimsenin sorunu yok onların arkasındayız ve destekliyoruz.Bizim söylediğimiz Türk tabiplerini temsi edemeyen Türk tabirlerin yöneticilerdir” dedi.