Ana sayfa GÜNDEM Kaymakam Bulacak’ tan dernek ziyaretleri

Kaymakam Bulacak’ tan dernek ziyaretleri

402
0

Kaymakam Bulacak gaziler gününü kutladı

Kaymakam Murat Bulacak, Muharip Gaziler Derneği, İstiklal Madalyalılar Derneği ve Polatlı Şehit Ailelerine Hizmet Derneğini ziyaret etti. Kaymakam Bulacak ziyaretler esnasında 19 Eylül Gaziler gününü de kutladı.

Kaymakam Murat Bulacak, Polatlı Kent konseyi binasında bulunan Balmumu müzesini gezdi.Bulacak müzedeki balmumu heykelleri hakkında bililer aldı. Ardından İstiklal Madalyalılar ve POLŞAHDER(Polatlı Şehit Ailelerine Hizmet Derneği) derneklerini ziyaret etti.

Sakarya Meydan Muharebesinin kazanılmasının ardından, Eylül 1921 tarihinde, Başkomutan Mustafa Kemal Atatürk’e “gazi” unvanı verilmesi üzerine 19 Eylül Gaziler Günü olarak anılmaya başlandı. Kaymakam Murat Bulacak,  gaziler günü öncesinde Muharip Gaziler Derneği, İstiklal Madalyalılar ve POLŞAHDER(Polatlı Şehit Ailelerine Hizmet Derneği) derneklerini ziyaret ederek, gazilerin gününü kutladı. Ziyarete ve İlçe Emniyet Müdürü Şener Derin de katıldı.

Kaymakam Bulacak : “Tüm gazilerimizin gününü tebrik ediyorum”

Pandemi döneminden dolayı bir araya gelmenin zor olduğunu ancak Gaziler Günü’nün önemli bir yeri olduğunu söyleyen Kaymakam Bulacak, kendi deyimiyle gazilere kısa bir ziyarette bulunarak, günlerini kutladı. Başta Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere ülkesi için emek veren tüm şehitleri rahmetle anan Bulacak, “Tüm gazilerimizin gününü tebrik ediyorum. Allah sizleri başımızdan eksik etmesin. Hayatta olan tüm gazilerimize huzurlu ve mutlu günler diliyorum. Hayatta olamayan gazilerimize de rahmet diliyorum.” diye konuştu. Kaymakam Bulacak’ın Polatlı Şehit Ailelerine Hizmet Derneği ziyaretinde, POLŞADER Dernek Başkanı Savaş Dinçer, dernek hakkında bilgi verdi. Ziyaret Kaymakam Bulacak’ın Dernek Başkanlarıyla toplu hatıra fotoğrafı çektirmesiyle sonlandı.