Ana sayfa GÜNDEM Ak Parti mağdur ailelerin yanında

Ak Parti mağdur ailelerin yanında

420
0

Demir: “Devletimiz bütün vatandaşlarımızın yanındadır”

Cumartesi günü Polatlı’da yaşanan kum fırtınasından sonra yaralar sarılmaya devam ediyor. Fırtınadan en fazla etkilenen tarım işçileri oldu. Fırtınadan dolayı meydana gelen çadırların uçması ve eşyaların kullanılamaz hale geldiği olayda; Ankara AK Parti Milletvekili Zeynep Yıldız, Ak Parti Polatlı İlçe Teşkilat Başkanı Aysel Demir, Ak Parti Polatlı Belediyesi meclis üyeleri ve yönetim kurulu üyeleri yerinde incelemelerde bulundu. Altındağ Belediyesi’nin getirdiği; gıda paketleri temizlik ürünleri ve kıyafetler mevsimlik işçilerine dağıtıldı.

Cumartesi günü Polatlı’da yaşanan kum fırtınasından sonra yaralar sarılmaya devam ediyor. Fırtınadan en fazla etkilenen tarım işçileri oldu. Fırtınadan dolayı meydana gelen çadırların uçması ve eşyaların kullanılamaz hale geldiği olayda; Ankara AK Parti Milletvekili Zeynep Yıldız, Ak Parti Polatlı İlçe Teşkilat Başkanı Aysel Demir, Ak Parti Polatlı Belediyesi meclis üyeleri ve yönetim kurulu üyeleri yerinde incelemelerde bulundu. Doğal afet sonrası tarım işçilerinin yanında olmaya devam eden Ak Partili heyet yaraları sararak,  “Devletimiz bütün vatandaşlarımızın yanındadır” ifadesiyle çalışmalarına aralıksız sürdürüyor.  Olayın yaşandığı günden bugüne yerinde incelemelerde bulunan Ak Partili Heyet Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın selamını ileterek Tarım işçilerinin yoğun ilgisi ile karşılaştı.  

Yıldız : “Bütün mahallere yönelik ayrıntılı bir çalışma yaptırma imkânımız oldu”

Yaşanan doğal afet sonrası yerinde incelemede bulunmak için ilçeye gelen Ankara Ak Parti Milletvekili Zeynep Yıldız, “ Vatandaşlarımızın mağduriyet yaşamaması adına elimizden geleni yapıyoruz” diyerek şunları söyledi. “Kum fırtınasına ilişkin haberi alır almaz ilçe başkanımız Aysel Demir ile irtibata geçtik, duruma dair bilgi aldık kendisi de bizi ayrıntılı bir biçimde bilgilendirdi. Mevsimlik tarım işçilerinin barınma meselesine dair odaklanmamız söz konusu oldu akabinde ben ilçe kaymakamımızla da görüştüm ve hemen sonrasında AFAD ile zaten tekrar irtibata geçtik kaldı ki bu süreç içerisinde zaten AFAD da bütün birimleriyle dâhil olmuştu meseleye ancak tabi biz burada ilçe başkanımızın da bilgilendirmeleriyle bütün mahallere yönelik ayrıntılı bir çalışma yaptırma imkânımız oldu” dedi.

Yıldız : “Mevsimlik tarım işçilerinin de mağduriyetleri giderilmiş olacak”

Yıldız, “Pazar günü zaten ilçe başkanımız da Sayın kaymakamımızda bölgeyi ziyaret ettiler, bizlerde bu gün Altındağ Belediyesi’nin de bir dağıtımı olacak dün Mamak Belediyesi’nin olmuştu yarında Allah izin verirse Sincan Belediyesinin olacak. Dolayısıyla biz burada herhangi bir vatandaşımızın hiçbir mağduriyet yaşamaması adına elimizden geleni yapıyoruz ve devletin bütün birimleri burada öncelik almış vaziyette elhamdülillah herhangi bir can kaybı yaşanmamış olması en büyük tesellimiz bu noktada gıda gibi ihtiyaçlarının olduğunu görüyoruz onu da hemen peyder pey bir şekilde yerine koyduk tabiri caizse, çadırlar geldi AFAD çadırlar getirdi, belediyelerimiz hem yemek dağıtıyorlar hem de gıda kolisi takviyesi olacak dolayısıyla  bu noktada mevsimlik tarım işçilerinin de mağduriyetleri giderilmiş olacak” dedi.

Demir: “Devletimiz vatandaşlarımızın yanında olmaya da devam edecek”

Doğal Afet sonrası Polatlı’ya gelerek tarım işçilerinin yanında olan Ak Parti Ankara Milletvekili Zeynep Yıldız’a ve Altındağ Belediye’sinin yaptığı yardımlar konusunda teşekkürlerini sunan, Ak Parti Polatlı İlçe Teşkilat Başkanı Aysel Demir, “ Cumartesi günü yaşadığımız üzücü olay sonrası Ak Parti Teşkilatı olarak çalışmalarımıza hız kesmeden devam ediyoruz. Devletimiz vatandaşlarımızın yanında olmaya da devam edecek. Bizler bugün Ankara Milletvekilimiz Sayın Zeynep Yıldız hanımefendi ve Altındağ Belediyesi’nin yaptığı yardımlar ile birlikte mevsimlik işçilerinin bulunduğu Polatlı’nın Yaralı, Beşköprü ve kabak mahallelerindeydik. Burada vatandaşlarımızın sorunlarını dinleyerek Altındağ Belediye’sinin getirmiş olduğu; yemek, gıda paketleri, temizlik ürünleri ve kıyafetleri Milletvekilimiz Zeynep Yıldız Hanımefendi ile birlikte tarım işçilerine dağıttık. Ben tekrar bu zor süreçte yanımızda oldukları için teşekkürlerimi sunuyorum. Allah bir daha bu tür doğal afetleri yaşatmasın”  dedi.