Ana sayfa GÜNDEM Polatlıda dolandırıcılara geçit yok

Polatlıda dolandırıcılara geçit yok

412
0

Polatlı İlçe Emniyet Müdürlüğü ekiplerince yapılan çalışmalarda ilçe merkezinde bulunan bir tekel büfesinden tırnakçılık suretiyle dolandırıcılık yapan S.P.isimli bayan ve D.K.isimli kız çocuğu yakalandı.

Polatlı İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri suçların aydınlatılmasına yönelik çalışmalar özverili bir şekilde devam ediyor. Bu kapsamda geçtiğimiz günlerde Polatlı İlçe Emniyet Müdürlüğü ekiplerince yapılan çalışmalarda ilçe merkezinde bulunan bir tekel büfesinden tırnakçılık suretiyle dolandırıcılık yapan S.P.isimli bayan ve D.K.isimli kız çocuğu yakalandı. Faillerin eylemlerinde özellikle kız çocuklarını kullandığı ve alışveriş yapmak bahanesi ile girdikleri işyerlerinde değeri düşük çeşitli ürünler aldığı sırada işyeri sahibine çeşitli sorular sormak suretiyle dikkatini dağıtarak bazen aldıkları ürünlerin ücretini ödemek için 200 TL’lik banknot verip geri almak suretiyle, bazen de bu parayı vermiş gibi hem çeşitli ürünler alarak hem de işyeri sahibinden para üstü almak suretiyle dolandırıcılık yaptıkları tespit edildi.

Şahıslardan benzer şekilde Ankara- Kırşehir-Kocaeli-İstanbul-Aksaray-Konya-Isparta ve Afyonkarahisar illerinde olmak üzere toplam 14 ayrı suç kayıtlarının bulunduğu tespit edildi.