Ana sayfa GÜNDEM 13 Eylül coşkusu her yerde

13 Eylül coşkusu her yerde

119
0

Polatlı Belediyesi tarafından 13 Eylül Sakarya Zaferi’nin 99. Yıl dönümü dolayısıyla hazırlanan Zafer Otobüsü gün boyunca tüm mahallelerde cadde sokak demeden vatandaşlarla buluştu.

Polatlı Belediyesi tarafından 13 Eylül Sakarya Zaferi’nin 99. Yıl dönümü dolayısıyla hazırlanan Zafer Otobüsü gün boyunca tüm mahallelerde cadde sokak demeden vatandaşlarla buluştu. Kahramanlığın sembollerinden biri olan Ankara Seğmenleri Zafer Otobüsünün üzerinden vatandaşları selamlayarak, şanlı Türk Bayrağı hediye etti. Marşlar ve Kahramanlık türküleri eşliğinde mahallelerde dolaşan Zafer Otobüsü’ne vatandaşlar balkonlardan ve pencerelerden el sallayarak ve alkışlayarak destek verdi. Koronavirüs dolayısıyla sosyal mesafe kurallarına uygun olarak hazırlanan kutlama etkinlikleri; saat 21.00’da Belediye hoparlörlerinden, balkonlardan ve pencerelerden okunan İstiklal Marşı ile devam etti. Sakarya Zafer Anıtı üzerinde hazırlanan havai fişek gösterisi gecenin ilerleyen saatlerinde kutlamalara renk kattı.

Ankara Kalesi’nden bisikletler eşliğinde getirilen Türk Bayrağı Polatlı Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Veli Keskin tarafından Duatepe’de düzenlenen törenle teslim alındı.

Ankara Kent Konseyi Kale Çalışmaları Meclisi, Ankara Kent Konseyi Bisiklet Meclisi, Yenimahalle Bisiklet ve Doğa Sporları Kulübü 13 Eylül Sakarya  kutlamalarına katıldı. Ankara Kalesi’nden bisikletler eşliğinde getirilen Türk Bayrağı Polatlı Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Veli Keskin tarafından Duatepe’de düzenlenen törenle teslim alındı.