Ana sayfa GÜNDEM Bulacak : “Sakarya, kahramanlık destanıdır”

Bulacak : “Sakarya, kahramanlık destanıdır”

432
0

Kaymakam Murat Bulacak, Sakarya Zaferi’nin 99.yıl dönümü dolayısıyla mesaj yayımladı.

Kaymakam Murat Bulacak, Sakarya Zaferi’nin 99.yıl dönümü dolayısıyla mesaj yayımladı.  Kaymakam Murat Bulacak mesajında, “Her yıl 13 Eylül tarihe altın harflerle yazılan, 22 gün 22 gece süren şanlı destanımız olan Sakarya Zaferi’nin yıl dönümünü kutlamanın onurunu ve gururunu yaşamaktayız” dedi.

“Sakarya Meydan Muharebesi Kurtuluş Savaşımızın dönüm noktasıdır”

“Hattı müdafaa yoktur; sathı müdafaa vardır. O satıh bütün vatandır. Vatanın her karış toprağı, vatandaşın kanıyla ıslanmadıkça terk olunamaz.” Sözünü söyleyen eşsiz Komutan Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün dünyaya Askerlik ve Komutanlık sanatını öğrettiği yerdir, Sakarya. Sakarya Meydan Muharebesi Kurtuluş Savaşımızın dönüm noktasıdır. Sakarya, bir karış vatan toprağını feda etmemek için Başkomutanından son erine kadar Kahramanlık destanıdır.

“Sakarya Meydan Muharebesi, 13 Eylül’de zaferle sonuçlanmıştır”

 13 Eylül Sakarya Zaferi,  Türk Milletinin birlik ve bütünlüğüne yönelik her türlü tehdit ve saldırı karşısında kenetlenerek hiçbir gücün, hangi amaçla ve şekilde olursa olsun birliğinin ve bağımsızlığının elinden alınmasına fırsat verilmeyeceğinin simgesi olmuştur. Bu zafer sonucunda Anadolu topraklarının Türklere ait olduğu bir kez daha tescillenmiş, 22 Ağustos  1921’de başlatılan Sakarya Meydan Muharebesi, 13 Eylül’de zaferle sonuçlanmıştır. 13 Eylül Sakarya  Zaferi’nin 99. yıl dönümünde, Anadolu’nun sonsuza kadar Türk vatanı olmasını sağlayan, destansı zaferin kahramanları Başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve onun silah arkadaşları olmak üzere; kutsal vatan topraklarını canları pahasına müdafaa ederek şehitlik mertebesine ve onuruna erişen aziz şehitlerimizi minnet ve şükranla hatırlıyor, gazilerimizi minnetle yâd ediyor, hatıraları önünde saygı ile eğiliyoruz. Ruhları şad olsun”.