Ana sayfa GÜNDEM Yıldızkaya : “Polatlıda vaka sayıları ürkütücü”

Yıldızkaya : “Polatlıda vaka sayıları ürkütücü”

883
0

Polatlı’nın her mahallesinde pozitif vaka

Polatlı Belediye Başkanı Mürsel Yıldızkaya dün belediye başkanlığı makamında düzenlediği basın toplantısı ile Polatlı’da son günlerde artış gösteren vaka sayılarına dikkat çekti. Yıldızkaya vatandaşları Koronavirüs Salgını’na karşı daha tedbirli olmaya davet etti.

Polatlı Belediye Başkanı Mürsel Yıldızkaya gerçekleştirdiği basın toplantısı ile Polatlı’da son günlerde artış gösteren vaka sayıları dolayısıyla vatandaşları Koronavirüs Salgını’na karşı daha tedbirli olmaya davet etti. Halk ve toplum sağlığı için Polatlı Belediyesi’nin çalışmalarının aralıksız bir şekilde sürdüğünü belirten Başkan Yıldızkaya konuya ilişkin açıklamasında; “ Mart Ayı’ndan bu yana ülkemiz büyük bir salgınla mücadele ediyor. Büyük bir tehditle karşı karşıyayız. Aslında biz işin başında hem vatandaşlarımızın mücadelesi hem de belediyemizin yoğun çalışması ile salgınla mücadelede önemli bir mesafe almıştık. Geçtiğimiz aylarda Polatlı’daki salgın ortalaması Türkiye’nin çok altındaydı. Maalesef yaz ayının gelmesi, düğünlerin, tatillerin, sosyalleşmenin arttığı bir dönemde elimizdeki verilerle Polatlı’da ki vaka sayılarının ürkütücü olduğunu görüyoruz. Şu anda Türkiye ortalamasının üzerinde bir vaka sayımız var. Bu salgınla mücadelede daha dikkatli olmak durumundayız. Özellikle vatandaşlarımızın Bakanlıklarımızın belirlediği kurallara, valiliklerimizin genelgelerine riayet etmelerinde çok büyük fayda var. Maske, mesafe ve temizlik kurallarına uymamız lazım. Aksi halde önümüzdeki aylarda daha büyük bir tehditle karşı karşıya kalacağız.” İfadelerine yer verdi.

“Şehrimizde vaka sayıları ürkütücü bir hal almıştır”

Koronavirüs ile mücadelede artık kurallara uymanın önemli olduğunu belirten Başkan Yıldızkaya konuya ilişkin açıklamasının devamında; “Bütün hemşerilerimizden özellikle tüm kurallara uymalarını rica ediyorum. Kendilerini ve sevdiklerini korumalarını rica ediyorum. Özellikle son bir buçuk aydır Polatlımızın hemen hemen her mahallesinde pozitif vaka görebiliyoruz. Polatlı Belediyesi olarak vatandaşlarımızın yanlarında olmaya gayret gösteriyoruz. Vaka bulunan evler hızla dezenfekte ediliyor. İhtiyaçlarını karşılamaya gayret gösteriyoruz. Mart Ayı’ndan bu yana Polatlı Belediyesi olarak sahada çok ciddi çalışma gerçekleştirdik. Bu vesile ile Belediye çalışanlarımıza da fedakar çalışmalarından dolayı teşekkür ediyorum. Elbette bu tablodan memnun değiliz. Sürdürülebilir bir tablo değil. Acilen vatandaşlarımızın tüm kurallara uymasında fayda olduğunu düşünüyorum. Bu doğrudan halk ve toplum sağlığını ilgilendiren bir konu halini almıştır. Herkesin sorumluluk göstermesi, kurallara uyması elzemdir. Tüm hemşerilerimizden özellikle bu konuda anlayışlı olmalarını, kurallara uymalarını rica ediyorum.” Şeklinde konuştu.

Yıldızkaya : “Testi pozitif  çıkıp  vefat eden vatandaşın defin işlemeleri diğer vatandaşların  gibi yapılıyor”

 Polatlı Belediye Başkanı Mürsel Yıldızkaya ; “Covid 19  testi pozitif çıkıp  vefat eden vatandaşın defin işlemleri  diğer vatandaşların  gibi yapılıyor özel bir uygulamamız yok. Covid 19 pozitif çıkıp  vefat eden vatandaşın defin işlemelerini İçişleri Bakanlığının genelgesine göre yapıyoruz” dedi.

 Yıldızkaya : “Belediyenin her biriminde vaka var”

Polatlı Belediye Başkanı Mürsel Yıldızkaya  son günlerde Polatlı Belediye personelinde vakaların görülmesinşn ardından vatndaşı önemli işler dışında belediye binasına gelmemeleri konusunda uyardı. Yıldızkaya: “Önemli işi olmayan vatandaşın belediyeye gelmemesini rica ediyoruz. Burası büyük bir kurum çalışanlarımız var maalesef belediyemizde pozitif vakarımız mevcut.  Personelin bazıları evde izolasyon altında tutuluyor bazıları ise temaslı olduğu için evdeler  hemen hemen Polatlı Belediyesinin  her biriminde  vaka var” dedi.