Ana sayfa GÜNDEM Kaymakam Bulacak’tan korona virüs denetimi

Kaymakam Bulacak’tan korona virüs denetimi

732
0

Kaymakam Murat Bulacak, Covid-19 tedbirleri genelgesi kapsamında sağlık için hepimiz için sloganı ile gerçekleştirilen denetimlere katıldı.

Kaymakam Murat Bulacak, İçişleri Bakanlığının Covid-19 tedbirleri genelgesi kapsamında Sağlık İçin Hepimiz İçin sloganı ile tüm yaşam alanlarına yönelik gerçekleştirilen denetimlere katıldı. Denetimlerde Kaymakam Murat Bulacak, İlçe Emniyet Müdürü Şener Derin, İlçe Jandarma Komutan V. Jandarma Asb. Kd. Başçavuş Adnan Altıntaş, İlçe Yazı İşleri Müdür V. Cem Bilge de yer aldı. İlçede Eş zamanlı olarak Belediye Başkanı Mürsel Yıldızkaya, Kamu Kurum ve Kuruluş Amirleri, Muhtarlar, STK’larda ayrı ayrı denetimlere katılarak esnaf ve vatandaşlara temizlik, maske ile sosyal mesafe başta olmak üzere tedbirlere riayet etmelerini sürdürmelerini istedi.

İçişleri Bakanlığınca ülkemiz genelinde meskenler hariç olmak üzere tüm alanlarda vatandaşlarımıza istisnasız maske takma zorunluluğunun getirildiğini belirten Kaymakam Murat Bulacak, koronavirüs salgının son günlerdeki yayılım seyrinin göz önünde bulundurulduğunda kontrollü sosyal hayat döneminde başta temel prensipler olan temizlik, maske ve mesafe kuralları ile hayatın her alanında alınan mevcut tedbirlere uyulmasının önemini ifade etti.

“Sağlık İçin Hepimiz İçin”

Salgının önlenmesi için toplumun her ferdinin aynı duyarlılığı göstermesi gerektiğini vurgulayan Kaymakam Murat Bulacak, vatandaşlarımızdan ve işyeri sahiplerinden temizlik, maske ile sosyal mesafe başta olmak üzere tedbirlere riayet etmelerini sürdürmelerini istedi. Sağlık İçin Hepimiz İçin sloganı ile ekiplerimizce yapılan denetimlerde; vatandaşlarımızın yoğun olarak bulunduğu başta şehir içi ve şehirlerarası toplu ulaşım araçları ile lokanta, kafe, restoranlar gibi yeme-içme ve eğlence yerleri olmak üzere, konaklama tesisleri, alışveriş merkezi, kahvehane, kıraathane, çay bahçesi, düğün ve nikâh yapılan yerler, berber/kuaför/güzellik merkezleri, internet salonları ve elektronik oyun yerleri, otogar, ticari taksiler, taksi durakları, Pazaryeri park ve piknik alanları gibi yaşam alanlarına yönelik kontroller ve denetimler yapılmaktadır.