Ana sayfa GÜNDEM Büyükşehirden tişörtlü korona virüs etkinliği

Büyükşehirden tişörtlü korona virüs etkinliği

561
0

Ankara Büyükşehir Belediyesi, artan Covid-19 vakalarına dikkat çekmek için  Başkent’in 5 noktasında, “Koronavirüse Karşı Dikkat! Maske-Mesafe-Temizlik” yazılı binlerce tişört ve maske dağıttı. Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş da, konu ile ilgili olarak sosyal medyada yaptığı açıklamada “Gelin tişörtlerimizi gönüllü olarak üstünüzde taşıyın, hep birlikte salgınla mücadelemizi güçlendirelim” çağrısında bulundu.                   

Ankara Büyükşehir Belediyesi tarafından Koronavirüs salgınına karşı farkındalık oluşturmak amacıyla tişörtler tasarlandı. Üzerinde “Koronavirüse Karşı Dikkat! Maske-Mesafe-Temizlik” yazan binlerce tişört Başkentlilere dağıtıldı. Başkentlilerin yoğun olarak kullandığı AŞTİ, Dikimevi ANKARAY İstasyonu, Batıkent Metro İstasyonu ile Hacı Bayram-ı Veli Camii önü ve Güvenpark’ta dağıtılan tişört ve maskelere Başkentliler yoğun ilgi gösterdi. Tişört dağıtımının bir hafta boyunca devam edeceği belirtilirken, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş da, konu ile ilgili olarak sosyal medyada yaptığı açıklamada “Gelin tişörtlerimizi gönüllü olarak üstünüzde taşıyın, hep birlikte salgınla mücadelemizi güçlendirelim” çağrısında bulundu.                 

Ankara Zabıtası’ndan başkentlilere salgın uyarısı           

Etkinliğe Kızılay Güvenpark’ta katılan Ankara Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanı Mustafa Koç, Büyükşehir Belediyesi’nin koronavirüsle mücadelesinin yoğun bir şekilde devam ettiğini belirtti. Dağıtılan tişörtler ile vatandaşlarda farkındalık oluşturmak istediklerini söyleyen Koç, Covid-19 vakalarında görülen artışın kritik boyutlara ulaştığını hatırlatarak şöyle konuştu: “Ankara Büyükşehir Belediyesi olarak salgının yayılım hızında görülen artış nedeniyle tüm önlemlerimizi ikiye katladık. Yanımıza belediyemizin doktorlarını ve iş sağlığı güvenliği uzmanlarımızı alarak iş yeri denetimleri yapıyoruz. Vatandaşlarımıza maske ve dezenfektan desteğinde bulunuyoruz. Bugün de Büyükşehir Belediyemizce yaptırılan ‘Koronavirüse Karşı Dikkat!’ tişörtlerimizi Ankara’nın 5 noktasında Başkentlilerle buluşturuyoruz.  Vatandaşlarımızı kalabalık ortamlardan kaçınmaya, maskelerini sürekli olarak takmaya ve kişisel temizliğe uymalarını tavsiye ediyoruz. Birlikte başaracağız ve ‘6 Milyon Tek Yürek’ Ankara’yı bu illetten kurtaracağız”  

Kampanya amacına ulaştı

Kampanyaya destek vererek dağıtılan tişörtleri giyen 7’den 70’e her yaştan Başkentli, bir yandan pandemi sürecinde tedbirlerin önemine dikkat çekerken bir yandan farkındalık etkinliği ile renkli anlar yaşadı. Ankara Büyükşehir Belediyesi tarafından kentin insan yoğunluğunun fazla olduğu 5 ayrı noktasında dağıtılan maske ve tişörtleri alan Başkentliler, uygulamadan dolayı Büyükşehir’e teşekkür ettiler. Salgının yayılmasında insan faktörünün büyük rolü olduğunu belirten Başkentliler, düşüncelerini şu sözlerle paylaştı:

-Elif Aydemir: “Koronavirüse dikkat çekmek için hazırlanan tişörtleri çok beğendim. Günlük hayatımda da bu tişörtü giyeceğim. Büyükşehir Belediyesine teşekkür ediyorum.”

-Berrak Aslan: “Tişört çok güzel günlük hayatımda da giyip farkındalık oluşmasına katkı sağlayacağım. Yanında maske dağıtılması da çok faydalı olmuş, teşekkürler.”

-Beyza Sahil: “Büyükşehir Belediyesinin farkındalık çalışmalarını çok beğeniyorum. Geçen aylarda kadına karşı şiddetin önlenmesi konusunda da bir çalışmaları olmuştu. Başkanımıza çalışmalarından dolayı çok teşekkür ediyorum.”

-Mücahit Saraçoğlu: “Büyükşehir Belediyesini farkındalık oluşturmak amacıyla tişört dağıttığını gördük biz de aldık. Büyükşehir Belediyesinin koronavirüs salgınına karşı çalışmalarını çok beğeniyorum. Teşekkür ederiz.”

-Eray Şahin: “Mansur Başkan’ın koronavirüse karşı yapılan bu farkındalık çalışması çok güzel olmuş. Herkese dağıtılıyor. Çok teşekkür ediyoruz. Büyükşehir Belediyesi salgının yayılmaması için elinden geleni yapıyor. Bizler de üzerimize düşeni yapmalı ve salgına karşı uyarıları dikkate almalıyız.”

– Halil Dağaşan: “Öncelikle böylesine anlamlı bir kampanya hazırlayan Ankara Büyükşehir Belediye Başkanımız Mansur Yavaş’a çok teşekkür ediyoruz. Bu dertten ülkemizin bir an önce kurtulmasını diliyoruz. Vatandaşları, sosyal mesafe, hijyen ve maske kurallarına özen göstermesini diliyoruz.”