Ana sayfa GÜNDEM Avcı : “Cumhuriyet Halk Partimizin 97. kuruluş yıl dönümü kutlu olsun’’

Avcı : “Cumhuriyet Halk Partimizin 97. kuruluş yıl dönümü kutlu olsun’’

481
0

Cumhuriyet Halk Partisinin 97.’inci kuruluş yıldönümü dolayısıyla 9 Eylül Çarşamba günü saat 09.30’da CHP Polatlı İlçe Başkanlığı tarafından Cumhuriyet Meydanında Atatürk Anıtı önünde çelenk sunma töreni gerçekleştirildi.

Cumhuriyet Halk Partisinin 97.’inci kuruluş yıldönümü nedeniyle CHP Polatlı İlçe Başkanlığı tarafından Cumhuriyet Meydanında Atatürk Anıtı önünde çelenk sunma töreni gerçekleştirildi. Törene Cumhuriyet Halk Partisi Polatlı İlçe Başkanı Bilal Haşim Avcı, CHP İlçe Yönetim Kurulu Üyeleri, CHP Polatlı Belediye Meclis Üyeleri, Cumhuriyet Halk Partisi gönüllüleri ve basın mensupları katıldı.

Tören sonrası yaptığı açıklamada Cumhuriyet Halk Partisinin tarihi Türkiye Cumhuriyetinin tarihidir ifadelerine yer veren Bilal Haşim Avcı, 97 yıl önce bir çift mavi gözün önderliğinde kurulan Cumhuriyet Halk Partisi, aynı kararlılık ve aynı inançla yaşamaya devam edecektir dedi.

Avcı, ‘’ Cumhuriyet Halk Partisi, Cumhuriyeti kuran ve demokrasiyi getiren ilkeler bütünüdür ’’

Cumhuriyet Halk Partisi Polatlı İlçe Başkanı Bilal Haşim Avcı açıklamasında, “Emperyalizmi savaş meydanlarında bozguna uğratan, bir çift mavi gözün önderliğinde modern Türkiye’yi inşa edenlerin ışığı yolumuzu aydınlatmaya devam ediyor. Türkiye Siyasal tarihinin en güçlü tanığı olan Cumhuriyet Halk Partisi bugün97.yılını coşkuyla kutluyor. Modern Türkiye’yi kurduktan sonra, kadınlara seçme seçilme hakkını veren ve eşit yurttaşlık bilincini aşılayan, büyük bir okuma seferberliği ile cehaletin kökünü kazımayı amaçlayan o güçlü kadro Türkiye’ye demokrasiyi de getiren kadrodur” ifadelerine yer verdi.

Avcı, ‘’ CHP; işgal ve istila karşısında ‘’ Ya İstiklal Ya Ölüm ‘’ diyenlerin Partisidir ’’

Avcı açıklamasında, ‘’Başta Büyük Önder ve Kurucu Genel Başkanımız Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere Genel Başkanlarımız İsmet İnönü, Bülent Ecevit, Hikmet Çetin, Altan Öymen, Deniz Baykalın taşıdığı bayrak bugün Kemal Kılıçdaroğlu’nun önderliğinde taşınmaya devam ediyor. Kuruluşundan önce Sivas Kongresi ile ilk Kurultayının gerçekleştirilmesi ve Cumhuriyeti kurma vasfıyla Türkiye tarihinde eşi benzeri olmayan partimiz, tüm siyasal partilerin kaybolup gittiği siyasi tarih sahnesinde var olmaya yine devam edecektir. Çünkü Cumhuriyet Halk Partisinin tarihi Türkiye Cumhuriyetinin tarihidir. CHP; işgal ve istila karşısında ‘’ Ya İstiklal ya ölüm ‘’ diyenlerin, kendi ikbalini düşünmeden memleketi savunanların partisidir.’’ ifadelerinde bulundu.

Avcı, “ Halkın Partisinin 97. Kuruluş Yıl Dönümü Kutlu Olsun’’

Cumhuriyet Halk Partisi Polatlı İlçe Başkanı Bilal Haşim Avcı, ‘’ Demokrasiye inanan, çağdaş bir Türkiye’yi arzulayan tüm vatandaşlarımızı Cumhuriyet Halk Partisinde mücadele etmeye davet ediyoruz’’ diyerek, ‘’ Ulu önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk, İsmet İnönü ve Bülent Ecevit başta olmak üzere bu büyük mirasın gelecek nesillere aktarılmasında emeği geçen ve ebediyete intikal etmiş genel başkanlarımızı ve partimize yürek veren, emek veren büyüklerimizi şükranla anıyorum. Bir neferi olmaktan onur duyduğum, demokrasiye geçişin ilk adımı, cumhuriyetin, Atatürk ilke ve inkılaplarının yılmaz savunucusu olan Cumhuriyet Halk Partimizin, halkın partisinin 97. kuruluş yıl dönümü kutlu olsun’’ ifadeleriyle açıklamasını tamamladı.