Ana sayfa GÜNDEM Halk Kütüphanesinden HES uygulaması

Halk Kütüphanesinden HES uygulaması

322
0

Polatlı Halk Kütüphanesi 7 Eylül tarihinden itibaren kütüphaneye girişte,  “Hayat eve sığar (HES)” kodu sorgulaması yapılacağını bildirdi.

Polatlı Halk Kütüphanesi 7 Eylül tarihinden itibaren kütüphaneye girişte,  “Hayat eve sığar (HES)” kodu sorgulaması yapılacağını bildirerek şu ifadeleri aktardı. “UHK 2020 sayılı kararının 7. Maddesine istinaden Valilik kararı ile “Hayat eve sığar (HES)” uygulamasının tüm kamu kurumlarında randevu talepleri öncesi ve kamu kurumlarına girişlerde kullanılmasına, karar verilmiştir. Bu nedenle 7 Eylül tarihinden itibaren kütüphanemiz girişlerinde “Hayat eve sığar (HES)” kodu sorgulaması yapılacaktır. Risk durumu ; temaslı ya da Covid_19 durumu pozitif olması halinde ziyaretçiler kütüphanemize alınmayacak olup İlçe Emniyet Müdürlüğü ve İlçe Sağlık Müdürlüğüne bilgi verilerek gerekli işlemler yapılacaktır. Sağlıklı günler dileriz”

HES kodu nedir?

Hayat Eve Sığar (HES) Kodu, kontrollü sosyal hayat döneminde şehirlerarası yolculuk, kurum ziyareti veya bireysel iletişim gerektiren kamusal alanda bulunma durumunda COVID-19 açısından herhangi bir risk taşıyıp taşımadığınızı güvenli şekilde paylaşmanızı sağlayan ve böylece salgının takibine destek olan bir uygulamadır.