Ana sayfa GÜNDEM Arda tedavisi için kumbarada para biriktirdi

Arda tedavisi için kumbarada para biriktirdi

412
0

Arda’nın kumbarasının adı; Tedavi Kumbarası

Polatlılı DMD hastası Arda Şentürk, Kök hücre tedavisi için bugün İstanbul’a gidiyor. Tedavi sürecinin iyi geçtiğini belirten baba Serkan Şentürk, yaptığı basın açıklamasında tüm tedavi süreci boyunca maddi manevi destek veren tüm Polatlılı hayırseverlere teşekkür etti.

DMD Hastalığıyla mücadele eden Arda Şentürk kök hücresini almak üzere anne ve babasıyla birlikte bugün  İstanbul’a gidiyor.

Polatlı’dan Serkan-Özgül Şentürk çiftinin oğlu Arda Şentürk(13), sadece erkek çocuklarda görülen DMD isimli kas hastalığı ile mücadele ediyor. Doğduğu günden bu yana evlatları için mücadele eden Şentürk ailesi, yıllık 84 bin lirayı bulan tedavi masraflarını hayırseverlerin yardımları ile bir araya getirmeye çalışıyor.  Kök hücre tedavisi için bugün İstanbul’a gidecek olan Ardanın bir yılı aşkın süredir biriktirdiği kumbarasını dün yerel basın mensupları açtı. Kumbaradan 7913 lira çıktı. Arda çıkan bu para ile yol masrafları ve otel masraflarını karşılayabileceklerini ancak bu paranın tedavi masrafları için yetersiz kaldığını söyleyen baba Serkan Şentürk,  hayırseverlere yardım çağırısında bulundu.

Arda  tedavisinde ailesine destek olabilmek için okul harçlıklarını tedavi kumbarasına atıyor

Arda da tedavisinde ailesine destek olabilmek için harçlıklarını tedavi kumbarasına atıyor. Baba Serkan Şentürk, ‘’ Kök hücre alımı için İstanbul’a ve umuda doğru yolculuğun öncesinde biz, kök hücre alımlarının ardından Arda’nın tahlil sonuçlarındaki olumlu gelişmeleri görmekten mutluluk duyuyoruz. Bu mutluluk her şeye değer… Kıymetli doktorlarımız Arda’nın sağlık durumu ile yakından ilgileniyor. Evet, zor ve maliyetli bir süreç fakat Arda’nın yüzündeki bir gülümseme, sağlık durumundaki en ufak iyiye gidiş bizler için her şeye bedel… Bunun için bugün  kök hücremizi almak için yola çıkacağız. Her zaman söylediğimiz gibi kök hücre tedavisinin devamı ile birlikte umudun adı Arda olacak ‘’ sözleriyle duygularını ifade etti. Anne Özgül Şentürk, ‘’ Destek olan herkese teşekkür ediyorum, onların desteğiyle bu süreç devam ediyor ‘’ Arda’nın tedavi süreci boyunca destek olanlara teşekkürlerini ifade eden anne Özgül Şentürk, ‘’Arda’mız küçücük bedeniyle bu hastalığa ve her tür zorluğa karşı kocaman bir direnç sergiliyor. Bir yandan öğrenimine devam ediyor. Bir gülümsemesiyle aslında Arda bizlere büyük destek veriyor. Bizlerin yanında olan büyüklerimiz, Polatlılıların destekleri ile bu süreç devam ediyor. Ben bir anne olarak destek olan herkese teşekkür ediyorum. ‘’ dedi.