Ana sayfa GÜNDEM Polatlı’da koronavirüs denetimi devam ediyor

Polatlı’da koronavirüs denetimi devam ediyor

463
0

“Sağlık için hepimiz için” denetleniyoruz

İçişleri Bakanlığı genelgesi kapsamında “Sağlık için hepimiz için” sloganıyla Türkiye genelinde olduğu gibi İlçemizde de Kaymakam Murat Bulacak başkanlığında koronavirüs denetimi yapıldı.

İçişleri Bakanlığının 81 İl Valiliğine ve ilçe kaymakamlarına, Covid-19 Tedbirleri Denetimleri konulu genelge göndermesinin ardından Polatlı’ da denetimler sağlandı.  Artan vaka sayıları ile birlikte tedbirler alınarak, şehrin farklı yerlerinde Polatlı kaymakamı Murat Bulacak tarafından sosyal mesafe korunması amacıyla farklı alanlarda denetim yapıldı. İlçemiz Kaymakamı Murat Bulacak, İlçe Jandarma Komutanı Yüzbaşı Erkan Çinar, İlçe Emniyet Müdürü Şener Derin, İlçe Yazı İşleri Müdür V. Cem Bilge’nin katıldığı denetimler İnönü Caddesi üzerinden başladı.

Denetimler kapsamında esnafı ziyaret eden Kaymakam Murat Bulacak ve beraberindekiler, esnaf ve vatandaşlarla hem sohbet etti, hem de uyulması gereken tedbirler hakkında bilgiler verdi.

Denetimler sonrası açıklama yapan Kaymakam Murat Bulacak, vatandaşların tedbirlere sıkı bir şekilde uymasının pandemiyle mücadelede başarıya ulaşmayı hızlandıracağına dikkat çekti.

Polatlı Kaymakamı Murat Bulacak şunları söyledi. “Tüm Türkiye’de olduğu gibi bugünde ilçemizde koronavirüs denetimi gerçekleştirdik. Denetimde bu konunun ciddiyetini hatırlatmak yani yapılan yanlışları düzeltmeye çalışmak tabii biz istiyoruz ki yanlışlar azalsın, kurallara riayet artsın. Şuanda 22 ekip; Polatlı genelinde lokantalarımıza, berberlerimize, kuaförlerimize, kahvehanelerimize, parklarımıza, AVM’mize, camilerimize bugün özellikle Cuma biliyorsunuz kalabalık oluyor camilerimiz. Bunları denetliyoruz. 22 tane bölge düğün, nişanlar dahil yine aklınıza gelen kurum kuruşları denetliyoruz” dedi.

“Mücadeleyi topyekün yapalım”

Bulacak, “Hamam, saunalar, spor salonlarımız emniyetimiz, jandarmamız, tarımdan arkadaşlarımız, diğer kurum ve kuruluşlardan diğer arkadaşlarımız hepsi bu denetimlere devam ettiriyorlar amacımız vatandaşa illa ceza kesmek değil, vatandaşımızı uyarmak. Bu kurallara uyumu artırmak ama uymayanlarda ısrar ederse tabii ki arkadaşlar da gereğini yapıyor. Biz istiyoruz ki bu mücadeleyi topyekun yapalım hep beraber yapalım. Sadece bizim denetlememizle veya bizim uyarılarımız ile değil, vatandaşımız kendi korumasını yapabilsin; kendi hijyenine, mesafeye, maske kullanımına dikkat etsin. Hem kendisini hem ailesine, hem çevresine zarar vermesin istediğimiz budur” dedi.

“Denetimlerde vatandaşlarımızın uyumu güzel”

Bulacak, “Polatlı’da genelde uyum görüyoruz ama anladığımızda şu ki bazen özellikle demek ki dalgınlık oluyor, dikkatsizlik oluyor.  yine de bulaşmayı tam manasında önleyemiyoruz. İstiyoruz ki biz bunu sıfıra indirelim ama gördüğünüz gibi denetimlerde vatandaşlarımızın uyumu güzel. Bunu özel hayatında yapabilse, sadece iş yerinde dükkanda değil. Bir insanımız pozitif diyoruz ki kendini izole et, dikkat et ama ne yapıyor;  bazen ister istemez evinde çok dikkat etmiyor bulaşma sayısı artıyor. Bunlara biraz daha dikkat edebilirsek bizim mücadelemiz çok daha başarılı olur diye düşünüyoruz” dedi.

Bulacak: “Bir Ricam Var “Tedbirlere Uyalım” 

Bulacak, “Benim yine sizlerin aracılığı ile ricamız lütfen herkes hep söylediğimiz sosyal mesafeye dikkat etmeleri, kişisel hijyene dikkat etmeleri, maskelerini kullanmaları sadece bana bir şey olmaz değil karşıdakine de zarar vermeyecek şekilde tedbirlerini almaları.  Görüyorsunuz arkadaşlar, gece gündüz denetimdeler.  Sağlıkçılarımız şuanda 95 tane fiblasyon ekibimiz var.  Ev ev geziyorlar,  bu insanların gecesi yok gündüzü yok. Bu insanlarında hakkına riayet etmek lazım.  Bu insanlarında yaşadığı sıkıntılar; bu insanların da çoluğu çocuğu var, onlarında evi ocağı var.  Bunları da düşünerek başkasının hakkına riayet etmek lazım ”dedi.