Ana sayfa GÜNDEM Eylül Ayı Son Meclisi Toplandı

Eylül Ayı Son Meclisi Toplandı

171
0

Polatlı Belediye Meclisi Eylül Ayı son meclis toplantısı cuma günü saat 18.00’de 13 Eylül Kültür merkezi salonunda yapıldı.

Polatlı Belediye Meclisi Eylül Ayı son meclis toplantısı cuma günü saat 18.00’de Belediye Başkanı Mürsel Yıldızkaya başkanlığında 13 Eylül Kültür merkezi  Salonunda yapıldı. Eylül ayının son meclis toplantısında gündemde 10 madde yer aldı. İsmail Tetik, Selami Ovacık, Kürşat Erturun, Serpil Öztürk ve Yüksel Yanmaz maharet belirterek katılmadılar.

İşte gündemde yer alan maddeler;

Cephe İyileştirmesinin Yapılabilmesi (Bina Cephelerinde Değişiklik ve Yenileme) ile Hibe Olarak Tahsis Edilen Ödeneğin Kullanılması,  Aydınlatma (TEDAŞ)” ile ilgili konunun müzakeresi, Taşınmaz Satışı (Beyceğiz Mah.)” ile ilgili konunun müzakeresi,  İmar ve bayındırlık komisyonuna havale olunan: “İmar Plan Notu İlavesi” ile ilgili konunun müzakeresi,  görüşülerek kabul edildi.

Eski Sakarya yataklarına depolanacak suyun talep eden köylere ulaştırılmasında yardımcı olunması ile ilgili müşterek önergenin müzakeresi ile ilgili Başkan Yıldızkaya şu açıklamayı yaptı: “ Polatlı bu yıl bu konuda çok mağdur oldu ve çözüm üretilemedi önümüzde sene için bir hazırlık  yapılıp  çalışmaların  yapılması gerekiyor” dedi.

Çevre sağlık ve çeşitli isler komisyonuna havale olunan “Parklara İsim Verilmesi” ile ilgili konunun müzakeresi, “Halk Eğitim Merkezi Karşısında Bulunan Parkın Bakımı Yapılarak Halkın Kullanımına Açılması” ile ilgili müşterek önergenin müzakeresi, Eğitim ve kültür komisyonuna havale olunan: “Ekmek Tandırları” ile ilgili müşterek önergenin müzakeresi, “Pandemi Süreci ile Halkın, Öğrencilerin Bilgilendirilmesi ve Çalışmaların Yapılması ile  ilgili müşterek önergenin müzakeresi hazır olmadığı için görüşülmedi.