Ana sayfa GÜNDEM Meraklı çiğ köfte hizmetinizde

Meraklı çiğ köfte hizmetinizde

908
0

Meraklı Çiğ Köfte dün Dualarla yapılan açılış töreni ile hizmete açıldı. Adıyaman’ın eşsiz lezzetini Polatlı Halkına tattırmayı amaçlayan Meraklı çiğ Köfte,  Çiğ Köfte severleri; organik ürünlerle ve makinesiz işlemle el emeği ile yoğrulan eşsiz lezzetiyle çiğ köfte yemeye davet ediyor.

Meraklı Çiğ Köfte dün yapılan açılış töreni ile Çarşı Cami arkası İş Bankası yanında açıldı. Meraklı Çiğ Köfte işletmecisi Habib Şahin,” Biz Adıyaman’dan çiğ köftenin içinden geliyoruz bu yüzden bizim çiğ köftemizin tadı diğer çiğ köftelerden farklıdır içerisinde el emeği var” diyerek şunları söyledi.

“Biz şuanda keyfine düşkün olan insanlar için yapıyoruz bunu. Şuan her tarafta hazır çiğ köfteler mevcut ama biz köftemizi elde yapıyoruz. Bu bir keyif işidir. Biz buna el emeği döküyoruz bu yüzden lezzetimiz diğerlerine göre biraz farklıdır. Bunu herkes tadınca görecektir. Bizde broşürümüzde yazmışız meraklısına bunu merak eden kişilere öneriyoruz” dedi. 

11.00’da çiğ köfte yoğurma işlemi başlıyor

Şahin, ”Ben Adıyaman’dan geldim. Buraya zaten biz çiğ köftenin içinden geliyoruz.  Çocukluktan beri bu işi yapıyoruz biz.  Yaklaşık 2 hafta oldu buraya geleli. Burada işte dükkanımızı açtık. Biz buraya Buradaki hemşehrilerimiz olsun buradaki millet olsun bu tadı tattırmaya geldik.  Çiğ Köftemiz el yoğurması, hatta isteyenler saat 11.00’da gelip ilk yoğurmamıza başlıyoruz bu sebepten dolayı müşterilerimiz taze taze çiğ köftelerini yemiş oluyor ”dedi.

Çiğ köftemizin içinde et kullanmıyoruz

Şahin, ”Çiğ Köftemizin İçinde et kullanmıyoruz. Çünkü etli satışı yasak Köftemizde et yoktur. Tamamen isotumuz, bulgurumuz Adıyaman’dan getirdiğimiz bulgurlarımız var. Mesela onlarla yapıyoruz. Birde Adıyaman’dan getirdiğimiz yöresel kahveler var.  Bunları da getiriyoruz ve buradaki insanlara tattırmak istiyoruz. Köftemizi doğal ürünlerle organik olarak yapıyoruz” dedi.

“Tamamen organik ürünler tercih ediliyor”

Şahin, ”Bulgur, salça, soğan, sarımsak bir de isot dediğimiz burada siyah biber denilebilir onunla köftemizi yoğuruyoruz. Herhangi bir katkı maddesi kullanmıyoruz. Bunu görmek isteyenler saat 11.00’da burada olurlarsa köftemizi yoğururken içine ne kattığımızı inceleyebilirler. Sabah saat 11.00’da köfte yoğurması başlıyor 22.00’a kadarda devam ediyor” dedi.