Ana sayfa GÜNDEM Kıymaz: “Esnaf Kefalet olarak her zaman Esnafımızın yanındayız”

Kıymaz: “Esnaf Kefalet olarak her zaman Esnafımızın yanındayız”

540
0

Polatlı Esnaf Kefalet Kooperatifi Başkanı Ertuğrul Kıymaz Kooperatif borçlarının yapılandırması hususunda Esnaf ve Sanatkârların büyük çaba gösterdiğini ifade etti.

Polatlı Esnaf Kefalet Kooperatifi Başkanı Ertuğrul Kıymaz Kooperatif borçlarının yapılandırması hususunda Esnaf ve Sanatkârların büyük çaba gösterdiğini ifade etti.  Kıymaz Kooperatife borcu olan esnaf ve sanatkarın derdine derman olmak için yoğun bir tempoda çalıştıklarını ifade ettiği açıklamasında şu görüşlere yer verdi. Başkan Kıymaz ” Cumhurbaşkanımız sayın Recep Tayyip Erdoğan ve TESKOMB Genel Başkanımız sayın Abdulkadir Akgül’ün önderliğinde yapılan çalışmalar neticesinde, Kredi ertelemeleri ve yapılandırma imkanı sunduğumuz Esnaf ve Sanatkarımız içinde bulunduğu sıkıntıya rağmen borcunu ödemek için çabalamıştır. Ben bu anlamda tüm Esnaf ve Sanatkarımıza göstermiş oldukları özveriden ötürü teşekkür ediyorum. Kooperatifimize borcu bulunan esnaflarımızın hemen hemen hepsi yapılandırma ve Taksit erteleme olanaklarından faydalanmıştır. 31 Ağustos 2020 tarihi itibariyle yapılandırma son bulmuştur. Lakin çok az sayıda da olsa yapılandırmadan faydalanamayan esnaflarımız için, Bölge birliğimizde yaptığımız görüşmeler neticesinde 15 Eylül 2020 tarihine kadar yapılandırma imkanından faydalanamayan esnaflarımız için yeni bir fırsat tanınmasını sağlamış bulunmaktayız. Yapılandırma yapmayan esnaf ve sanatkarlarımız 15 Eylül 2020 tarihine kadar kooperatifimize gelerek yapılandırma imkanından yararlanabilirler.” Dedi.

Kıymaz: “Esnaf ve sanatkârımızda ayrıca teşekkür ederiz “

İşleri bozulan Esnaf ve sanatkarın her daim yanında olacaklarını ifade eden Başkan Kıymaz “Pandemi nedeniyle işleri bozulan ve oldukça zor duruma düşen Öğrenci Servisi İşletmecisi esnaflarımız, Kantinciler, Kırtasiyeciler, Fotoğrafçılar, Berberler, Kahveciler, İnternet Kafeler, Çay Bahçeleri, Düğün salonu işletmesi sahibi esnaflarımız ve salgından dolaylı yollardan etkilenen tüm esnaf ve sanatkarımıza Polatlı Esnaf Kefalet Kooperatifi olarak kredilerkonusunda şartların elverdiği sürece her türlü desteği vermeye hazırolduğumuzu bilmelerini isterim. COVİD 19 Salgını hakkında da bir açıklama yapan Kıymaz “Son olarak COVİD 19 Salgının artmasının önüne geçmek için Maske, Mesafe ve Hijyene dikkat etmemiz gerekmektedir. İlçemizde bu konuda oldukça hassas bir şekilde davranan esnaf ve sanatkarımızada ayrıca teşekkür eder, Esnaf camiamıza ve Polatlı halkımıza sağlıklı günler dilerim.” Dedi.