Ana sayfa GÜNDEM Eylül ayı ilk meclis toplantısı yapıldı

Eylül ayı ilk meclis toplantısı yapıldı

568
0

Polatlı Belediye Meclisi Eylül ayı birinci birleşim birinci oturum toplantısı 13 Eylül Kültür merkezi salonunda Belediye Başkanı Mürsel Yıldızkaya Başkanlığında yapıldı.

Polatlı Belediye Meclisi Eylül ayı ilk toplantısı yapıldı. Eylül ayı meclis gündeminde 7 madde yer aldı. 

Polatlı Belediye Meclisi Eylül Ayı birinci birleşim birinci oturum ilk meclis toplantısı yaptı. Toplantıya; Selami Ovacık, Murat Deniz, Kürşat Erturun  mazeretleri nedeni ile katılmadılar. Eylül ayının ilk meclis toplantısının gündeminde 7 madde yer aldı. Belediye Başkanı Mürsel Yıldızkaya gündem maddelerin görüşülmesinden önce zabıta haftası nedeniyle pandemi sürecini başarılı bir şekilde yürüten Polatlı Zabıta müdürlüğü ekiplerinin gününü kutladı. 

Gündemde ise şu maddeler yer aldı:

01. “Kanuni Toplantı” ile ilgili konunun müzakeresi,

02. “Cephe İyileştirmesinin Yapılabilmesi (Bina Cephelerinde Değişiklik ve Yenileme) ile Hibe Olarak Tahsis Edilen Ödeneğin Kullanılması” ile ilgili konu Plan bütçe komisyonuna havale edildi. Konuyla ilgili Yıldızkaya açıklama yaptı; “Bina Cephelerinde Değişiklik ve Yenilemesi ve şehrin görüntüsünde estetik bir yapıya ulaşılabilmesi için Çevre Şehircilik Bakanlığında 1,5 milyon TL hibe aldık. İhalenin nasıl sonuçlanamayacağını bilmediğimiz için farklı rakamlar çıkabilir bununla ilgili yetki belediye meclisine aittir” dedi.

 03. “Aydınlatma (TEDAŞ)” ile ilgili konunun müzakeresi, Plan bütçe komisyonuna havale edildi. Yıldızkaya açıklama yaptı;  “Anayolun güzergâhında orta kaldırım ve kaldırımlar kötü yeni yapılan yol çalışmalarında kaldırımların yapılması tali yolların yapılması şehrin girişi daha güzel ve aydınlık olsun diye Haymana kavşağında başlayan aydınlatma direkleri yenilmem kararı verdik ve gerekli mercilerden izinlerimiz aldık. Yeni direklerin montajı eski direklerin sökülmesi gibi bir ihale şartnamesi olacak.

04. “Taşınmaz Satışı (Beyceğiz Mah.)” ile ilgili konunun müzakeresi, Plan bütçe komisyonuna havale edildi.

05. “Parklara İsim Verilmesi” ile ilgili konunun müzakeresi, Türkkarsak köyü muhtarının talebi çevre ve sağlık komisyonuna havale edildi.

 06. “İmar Plan Notu İlavesi” ile ilgili konunun müzakeresi, imar komisyonuna havale edildi.