Ana sayfa GÜNDEM ADD’den Zafere Yakışır Kutlama

ADD’den Zafere Yakışır Kutlama

562
0

ADD 30 Ağustos zaferini kutladı

Atatürkçü Düşünce Derneği Polatlı Şubesi   30 Ağustos Zafer Bayramını Polatlı Cumhuriyet Meydanı Atatürk Anıtında kutladı.

Atatürkçü Düşünce Derneği Polatlı Şubesi   30 Ağustos Zafer Bayramını Polatlı Cumhuriyet Meydanı Atatürk Anıtında kutladı.  Atatürkçü Düşünce Derneği üyelerimiz ve çok sayıda Polatlılı vatandaşın katıldığı etkinlik  saygı duruşu ve İstiklâl Marşı ile başladı. ADD Polatlı Şube Başkanı Av.Hatice Hatipoğlu’nun konuşmasının ardından Ulu Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün anıtına karanfiller bırakıldı. Marşlar ve şarkılar eşliğinde Polatlı meydanında Atatürk ve Türk bayrakları sallandı. Pandemi kurallarına ve sosyal mesafeye dikkat edilen etkinlik, sıcak havaya rağmen uzun süre devam etti. ADD Polatlı Şube Başkanı Av. Hatice Hatipoğlu 30 Ağustos Zafer Bayramını Polatlı Cumhuriyet Meydanında konuşma yaptı. Hatipoğlu konuşmasında şunları söyledi: “30 Ağustos,Mustafa Kemal ve silah arkadaşlarının,vatanın bölünmez bütünlüğü,Türk ulusunun bağımsızlığı uğruna verdikleri kurtuluş savaşının, büyük bir zaferle kazanıldığı gündür.

“Zafere ulaşmanın tek yolu eşsiz başkomutanımız Atatürk’ün gösterdiği yoludur”

 30 Ağustos, başta Cumhuriyetimizin kurucusu ezeli,ebedi, eşsiz başkomutanımız Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere Kurtuluş savaşının tüm kahramanlarının kanları ve canları ile bu toprakları bize vatan yaptıkları en büyük ve önemli günlerden birisidir.Ancak 30 Ağustos Zafer bayramının 98yıl dönümünde Türk Milleti ne yazık ki Atamızın nutuk’ta dediği gibi“ İstiklal ve Cumhuriyeti Müdafaa Mecburiyeti”ne düşmüştür. Zafere ulaşmanın tek yolu eşsiz başkomutanımız Atatürk’ün gösterdiği yoludur. Mustafa Kemal Atatürk,yıllar öncesinden büyük öngörüsü ile bu günleri görerek, “Bir gün 1.Cihan harbinden sonra Ortadoğu da kurulan Suni Devletlerin,halkları ayaklanacaklardır.O dönem geldiğinde,yeni kurduğumuz Cumhuriyetin yöneticileri,bu halkların değil,emperyalist güçlerin,yanında yer alırsa,aynı akıbete kendileri de uğrayacaktır.Ve kurtuluş savaşında,yedi düvele haddini bildiren Türk Halkı onlarında hakkın- dan gelecektir.”

Hindistan’ın kurucusu Mahatma Ghandi”Türk Orduları Bir Devir kapatmıştır.Şimdi Mazlum ve Tutsak Devletler ve Uluslar artık Vazgeçilmez bir Reçeteye Sahiptirler, Mustafa Kemal’in Utkusu,Dünya için Özgürlük ve Bağımsızlık Sancağıdır diyerek Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün bir dünya lideri olduğunu belirtmiştir. Falih Rıfkı Atay,Çankaya adlı eserinde,”Bağımsız bir devlet kurmuşsak,hür vatandaş olmuşsak,şerefli insanlar gibi dolaşıyorsak,yurdumuzu Batı’nın pençesinden,vicdanımızı ve kafamızı Doğu’nun pençesinde kurtarmışsak,şu denizlere bizim diye bakıyorsak,bu bu topraklarda ana bağrının sıcağını duyarak,nefes alıyorsak,Hepsini 30 Ağustos zaferine borçluyuz. Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ile silah arkadaşlarını, ülke bütünlüğü ve bağımsızlığı uğruna can veren tüm aziz şehitlerimizi rahmet, saygı ve minnetle anıyoruz”.