Ana sayfa GÜNDEM Siyasette yeni bir yüz; Doğru Parti

Siyasette yeni bir yüz; Doğru Parti

520
0

Eski Bakanlardan olan Rıfat Serdaroğlu’nun  Genel Başkanı olduğu Doğru Partisinin kuruluş dilekçesi kurucu üyeler tarafından İçişleri Bakanlığı’na teslim edildi. Siyasete yeni bir yüz vatandaşa yeni bir umut olmak istediklerini söyleyerek çıktıkları dile getiren Doğru Partisi Genel Başkan Yardımcısı Nihat Babaözü gazetemize Doğru Partisinin kuruluş aşamasını ve partini vizyon ve misyonun ortaya koyan açıklamalarda bulundu.

Doğru Partisi Genel Başkan Yardımcısı Nihat Babaözü yeni kurulan Doğru Partisinin kuruluş aşamasını ve partinin vizyon ve misyonun ortaya koyan açıklamalarda bulundu. Babaözü şunları söyledi:  Doğru Parti 25 Ağustos tarihinde İçişleri  Bakanlığına dilekçesini vererek kuruluş aşamasına geçmiştir. Anıtkabir ziyaretlerimiz Genel Başkanımız Rıfat  Serdaroğlu ile birlikte kurucular kurulu heyetiyle gerçekleştirdik. Bütün dilekçelerimizi verdik. Partimiz medyada çok fazla ses getirdi. Partimizin en önemli özelliği şudur amacımız muhalefetinin parçalamak  ya da herhangi bir partiyi bölmek değildir.

“Serdaroğlu ilk kongrede genel başkanlığı bırakacak”

Muhalefette siyasi partilerin vatandaşın ihtiyacını karşılayamadığını gördüğümüz için buradayız. Bizim partimizde daha önceden siyaset yapmış bakan ya da milletvekili yok. Sadece Genel Başkanımız  Rıfat  Serdaroğlu var o da bizim davetimizle geldi ve ilk kongrede genel başkanlığı bırakacak. Bizim partimiz  anayasanın ilk 6 maddesi ve kurucu iradeyle sıkıntısı olmayan insanlardan cumhuriyetçi ve parlamenter sistemi talep eden kişilerden oluşuyor. Biz yapılan tahribatı önleyecek projelerle yola çıktık. Bizim amacımız vatandaşın talebini yerine getirmek. Önceliklerimiz var  güneydoğu sorunu çözülmesini  istiyoruz. Gizli kapılar  ardında değil de vatandaşın gözünün önünde çözüm bulmaya çalışcağız.Üniter toprak yapısı bozmadan Türkiye’nin topraklarında vermeden insanımızı huzursuz etmeden yapacağız.

Önce eğitim adalet ve üretim

 Türkiye’yi 18 yıldır Ak Parti iktidarından kurtarmayı beceremeyen muhalefettir.  Eğitim sistemini düzene sokmak istiyoruz. Bozulan adalet sistemini düzelteceğiz. Çalışmadan üretmeden tüketen toplum olmaz .Bizim toplumumuz maalesef tüketim toplumuna dönüşmüştür. Üretim yapılamamıştır.

Projelerimiz Polatlı için hazır

Şehirlerimiz dikine büyümeye başlamıştır. Biz dikine büyümeyi  yataya çevireceğiz .Şehrimize iki katlı evlere çevireceğiz. Projelerimiz Polatlı Ankara ve Türkiye için hazırdır. Bu iki katlı evlerde bahçeleri olcak ve doğal ve sağlıklı bir hayat yaşanacak. Bu virüste hepimiz anladık  ki markete gitmeden bir şeyleri çözemiyorsun insanlarımızın yapması gereken ey markete ihtiyaç duymadan sağlıklı gıda alabileceği i yeni yaşam alanlara üretmek istiyoruz. Tüketim yerine üretime geçmeliyiz.  Polatlının en büyük sorunu tarımdır. Sakarya nehrinin kurumasının Polatlıya getiridiği zorlukları  biliyoruz ve çözüme kavuşmasını istiyoruz.  Bizim plan ve projelerimizi hepsi hazırdır biz siyasetçi olarak yola çıkmasak biz sadece vatanını seven insanlar olarak çıktık. Siyaseti zenginleşme kapısı olarak görmedik. Biz vatandaşa siyasette yeni yüz umut vermek için geldik” dedi.