Ana sayfa GÜNDEM Maske takmayanlar yandı

Maske takmayanlar yandı

499
0

Polatlıda yeni maske uygulaması başladı

Bakanlık, valilere genelgeyle maske takmayanların valilik –kaymakamlık denetim merkezlerine ihbar edilmesini söyledi.

İçişleri Bakanlığı tarafından 81 İle gönderilen genelgede, maskesiz dolaşan vatandaşların, il/ilçe salgın denetim merkezlerine ihbar edileceğini belirtti.

Woman in a supermarket. Lady in a respirator. Girl makes parchases.

İçişleri Bakanlığı,  Polatlının içinde bulunduğu valiliklere maske takmayan vatandaşların, denetim merkezlerine bildirilmesi için, ihbar hattı hazırladı. Polatlıda  denetim planlamasını ve koordinasyonunu sağlamak, ekiplerin sevk ve idare işlerini yürütmek, gelen ihbar ve şikayetleri denetim ekipleri aracılığıyla sonuçlandırmakla görevli denetim merkezleri  7/24 esasına göre faaliyet gösterecek.

İçişleri Bakanlığı’ndan yapılan açıklama şu şekilde : İçişleri Bakanlığınca Kovid -19 Tedbirleri Kapsamında hayata geçirilen İl Sağlık Denetim Merkezi uygulamasına ihbarlar gelmeye başladı. Artık vatandaşlar, karşılaştıkları Kovid-19 tedbirlerine aykırı durum veya davranışları, Hayat Eve Sığar (HES) uygulaması üzerinden bildirerek, 112, 155,156 çağrı numaralarını arayarak veya valilik/kaymakamlıkça belirlenen ihbar hatlarını kullanarak il/ilçe salgın denetim merkezlerine anında iletebiliyor.  

Polatlıda İl Salgın Denetim salgın denetim merkezlerinin kurulumu sağlandı. İllerde valinin gözetiminde vali tarafından görevlendirilen vali yardımcısının, ilçelerde kaymakamın koordinasyonunda faaliyet gösteren il/ilçe salgın denetim merkezlerinin işyeri ya da mahalle denetim ekiplerinin sevk ve idaresi sağlanacak.

7 gün 24 saat

Ülke genelinde devreye alınan İSDEM üzerinden şu ana kadar 17 bin 993 denetim ekibi ve bu ekiplerde görevli olan 65 bin 184 kişinin yetkilendirilmesinin valilik ve kaymakamlıklarca yapıldı. Denetim planlamasını ve koordinasyonunu sağlamak, ekiplerin sevk ve idare işlerini yürütmek, gelen ihbar ve şikayetleri denetim ekipleri aracılığıyla sonuçlandırmakla görevli il/ilçe salgın denetim merkezlerinin 7/24 esasına göre faaliyet gösterecek.

Polatlıda  denetim planlamasını ve koordinasyonunu sağlamak, ekiplerin sevk ve idare işlerini yürütmek, gelen ihbar ve şikayetleri denetim ekipleri aracılığıyla sonuçlandırmakla görevli denetim merkezleri  7/24 esasına göre faaliyet gösterecek. Bu amaçla gerekli görevlendirme ile yetkilendirme işlemleri  Polatlı  Kaymakamlığınca  tamamlandı.