Ana sayfa Köşe Yazarlarımız Evet, sen…

Evet, sen…

239
0

Bugün size hayat arkadaşınızın bazen sizin bütün yüklediğiniz kelimelerinin karşılığı olabileceğini anlatan hikâye paylaşacağım.

Kocamın meşhur bir sözü vardır: “Kim? Ben mi?”

Ne zaman bizden habersiz yaptığı iyi bir şey, ko­miklik ya da hata için ona baksak böyle söyler. Biz de güle­rek, “Evet, sen…” deriz.

Şimdi ona, “Sen, dünyanın en iyi eşisin,” desem hiç dü­şünmeden, “Kim? Ben mi?” der.

Evet, sen, ben hamileliğimin son dönemlerindeyken beni hiç yormadın. Sen, bebeğimizin uyumadığı gecelerde, ben uyuyayım diye bebeğimizle ilgilendin. Sen, doğum günümde büyük sürprizler yapmak yerine en sevdiğim çikolatayı aldın çünkü beni en çok mutlu edecek şeyin ne olduğunu biliyor­dun. Sen, ilk kez babam öldüğünde karşımda ağladın, acımı paylaştın. Sen, ne zaman bir şeye ihtiyacımız olsa hemen bize yardım ettin. Sen, benden çok az şey isteyip ben ne istersem yerine getirdin. Sen, evlenmeye karar verdiğimiz andan itiba­ren, beni daha rahat yaşatmak ve mutlu etmek için elinden ne gelirse yaptın.

Sen, bana evlendiğimiz gün söz verdiğin gibi, beni her ge­çen gün daha çok sevdin. Sen, tamirciye para vermemek için evde bozulan ne varsa tamir ettin ama ihtiyaç hâlindeki bir dostuna yardım etmek için bir an bile düşünmeden ne ka­dar para gerekiyorsa verdin. Sen, kendi yuvanı açmış olmana rağmen, sana ihtiyaçları olduğu anda anne babanı asla yalnız bırakmadın. Sen, kalan son kurabiyeyi hep bana bıraktın. Sen, bana araba kullanmayı öğrettin. Sen, başlarda yaptığım yemekler ne kadar kötü olursa olsun hiçbir şey demedin ve hepsini yedin. Sen, çocuklarımıza hayatı öğrettin, onlara her zaman dayanak oldun. Sen bana, aramızda ne geçerse geçsin, birbirimize küs ya da dargın uyumamanın ne kadar önemli olduğunu öğrettin. Sen, hastalandığımda başımdan bir an bile ayrılmadın. Sen, gün içinde kendime zaman ayırama­dığım için, işten eve geldiğinde becerebildiğin kadarıyla işle­rimi benim yerime yaptın. Sen, söylediğim her bir kelimeyi dinledin, bana ve düşüncelerime her zaman saygı gösterdin. Sen, çocuğumuzun tüm özel anlarında yanında oldun. Sen, bir babanın kızının en iyi arkadaşı olabileceğini kanıtladın. Sen, ailemizin tüm zorlukların üstesinden sevgiyle gelebile­ceğini gösterdin.

Evet, sen… Sen dünyanın en iyi eşisin ve benim en bü­yük iki hayalimi gerçekleştirdin. Önce karın oldum, sonra anne oldum. Hayatımdaki varlığın için teşekkür ederim. İyi ki varsın. Evet, sen.