Ana sayfa GÜNDEM Polatlı Belediyesi yeni logo oylaması devam ediyor

Polatlı Belediyesi yeni logo oylaması devam ediyor

693
0

Yıldızkaya : “Seçilecek olan logomuz şimdiden şehrimize hayırlı ve uğurlu olsun”

Polatlı Belediyesi’nin mevcutta kullandığı logoda değişikliğe gidilmesi kararının ardından mevcut logo dahil 7 logo halk oylamasına çıktı. İlk olarak Şubat ayında gerçekleştirilen Polatlı Belediye Meclisi’nde gündeme gelmiş olan, Polatlı Belediyesi logo değişikliği konusu ile ilgili Mürsel Yıldızkaya logonun oldukça eski olduğunu daha anlaşılır, modern olması yönünde çalışma başlatacağını dile getirmesinin ardından logo seçim işlemleri halk tarafından büyük ilgi görüyor.

Oylamanın başlaması ile birlikte oy kullanmak ve Polatlı’nın yeni logosunu belirlemek isteyen vatandaşlar standa gelerek oy kullanmaya başladı. Vatandaşların yanı sıra Polatlı Belediyesi logo değişikliğine oy verenlerden biri de Belediye Başkanı Mürsel Yıldızkaya oldu.Yıldızkaya; “Belediye Meclisimizle birlikte halk oylaması yoluyla değiştirilmesi yönünde karar aldığımız Belediye Logomuzun oylamasını başlatmış bulunuyoruz. Şüheda torunu kıymetli hemşerilerimizin şehrimiz için her zaman olduğu gibi en doğru kararı vereceklerine inancımız tamdır. Polatlımızı simgeleyecek yeni logomuzun marka şehir yolculuğumuzun en önemli adımı olduğunu düşünüyorum. Tüm hemşerilerimizi halk oylaması merkezlerimize davet ediyor, şehrimiz için bu önemli kararda pay sahibi olmalarını rica ediyorum. Seçilecek olan logomuz şimdiden şehrimize hayırlı ve uğurlu olsun.” Cümlelerine yer verdi. 

Vatandaştan büyük ilgi

Polatlı Belediyesi Basın Birimi tarafından tasarlanan 6 logo çoğunlukla Polatlı’nın simgelerinden olan Sakarya Meydan Muharebesi ve barışın simgelerini taşımakta. 19 Ağustos itibari ile başlayan halk oylaması büyük bir ilgi ile karşılandı. Sosyal mesafe ve maske kuralarına uyularak gerçekleştirilen oylamada vatandaşların ad ve soyadı alınarak mevcut logo dahil 7 logonun bulunduğu oy pusulası ile oylama işlemi gerçekleştiriliyor. Dün ise Perpa Pazar yerinde vatandaş oy kullandı.