Ana sayfa GÜNDEM Vakalarda rekor artış…

Vakalarda rekor artış…

809
0

Sağlık Bakanlığının Hayat eve sığar uygulamasında  Polatlıda 9 Temmuz ve 19 Ağustosta arasındaki fark Kurban Bayramında tedbirlerin uygulanmadığını gözler önüne serdi.İlçemizde 19 Ağustosta kırmızı ile işaretlenmiş yer sayısı arttı.

Türkiye’de İstanbul ve Ankara da Kurban bayramında alınan önlemlerin yeterli olmaması nedeni ile koronavirüs vaka sayısı artış gösteriyor. Sağlık Bakanlığının İlçe ilçe, sokak sokak koronavirüs yoğunluk haritasını gösteren ‘Hayat Eve Sığar’ uygulaması da bu artışı doğruladı.

Sağlık Bakanlığının Hayat eve sığar uygulamasında Polatlıda 9 Temmuz ve 19 Ağustosta arasındaki fark Kurban Bayramında tedbirlerin uygulanmadığını gözler önüne serdi. İlçemizde 19 Ağustosta kırmızı ile işaretlenmiş yer sayısı arttı.

Hayat Eve Sığar uygulamasında İstanbul ve Ankara’nın 1 Temmuz tarihindeki koronavirüs yoğunluğu ile 19 Ağustos koronavirüs yoğunluğu kıyaslandığında aradaki fark gözle görülür şekilde oldu.

 Geçtiğimiz günlerde İlçemizde kolluk güçleri tarafından Kamu Kurum ve Kuruluş girişlerinde, Pazar yerlerinde, kalabalık cadde ve sokaklarda HES (Hayat Eve Sığar) kontrolü yapıldı. Yapılan kontrollerde covid19 pozitif olan vatandaşlara rastlandı.

17 Ağustosta Bayramdaki hatalarımızın ilk meyveleri ve son günlerin REKORU kırıldı

17 Ağustos tarihinde 74.846 test yapıldı. 17 ağustosta vaka sayısı 1233 olurken iyileşen hasta sayısı 1002 oldu 22 hasta vefat etti.

 Polatlı…Önlem almamakta israr edersek ….

İstatistiklere göre son ayın rekorları 19 Ağustos tarihinde kırıldı.19 Ağustos tarihinde 87.223 test yapıldı vaka Sayısı 1303 olurken iyileşen hasta sayısı 1002 oldu  23 hasta vefat etti.