Ana sayfa GÜNDEM Gök: “Polatlının sorunlarını çözmeye çalışacağız”

Gök: “Polatlının sorunlarını çözmeye çalışacağız”

783
0

Gök : “Polatlıda iki tane 300 yataklı  hastane  neden boş duruyor”

Cumhuriyet Halk Partisi Ankara Milletvekili Levent Gök, dün Polatlı’ya geldi. CHP Polatlı İlçe Örgütünü ziyaret eden Gök, İlçe Başkanı Avcı  ve partilileri ile görüştü. Ankara’nın  ilçelerine ziyaretlerine devam eden Gök, ziyaretler hakkında açıklamada bulundu.

Cumhuriyet Halk Partisi Ankara Milletvekili Levent Gök dün Cumhuriyet Halk Partisi Polatlı ilçe teşkilatını ziyaret etti. Ziyaret sırasında basın açıklamasında bulunan Gök basın açıklamasında ardından esnaf ziyareti ve Kahveciler odasını ziyaret etti. Cumhuriyet Halk Partisi Ankara Milletvekili Levent Gök, Polatlının tarım ,sulama  gibi bir çok sorununa dair açıklamalarda bulundu . Gök ; “ Çok zor bir süreçten geçerken buz ziyaretleri yapıyoruz salgın dönemimin koşullarında siyaset yapmak gerçekten zor. Siyaset insanlarla kaynaşıp sohbet edilerek beraber olmaktır ama bu süreçte uzak durmalıyız ve dikkatli olmalıyız. Toplum sağlığı ve kendi sağlımız için bu dönemi bu şekilde böyle atlatmalıyız.

“Ankara’mızın  dış ilçelerinden birincisi olan Polatlıdayız”

Cumhuriyet Halk Partisi Ankara Milletvekili Levent Gök basın açıklamasında Polatlının sorunlarına değindi. Ankara’mızın  dış ilçelerinden birincisi olan Polatlıdayız. Polatlı Türk tarımı içinde  büyük etkiye sahip  hububat  ve soğan deposu olan özellikle yol güzergâhı üzerinde bir yer olması nedeniyle doğru yönetilirse cazibe merkez olmaya aday bir ilçe” dedi.

Gök : “Hükümet pandemi  süreci iyi yürütemedi”

Bu süreç boyunca esnaf vatandaş sıkıntılar çekti.  Vatandaşa az miktarda işsizlik ödeneği verildi. Ciddi mağduriyetlerin yaşandığını bir dönemden geçiyoruz. Fakat Ankara büyükşehir Belediyesi sosyal yardımlar konusunda bu süreci güzel yönetti. Devletin  Ankara Büyükşehir Belediyesinin yardımlarını böyle bir süreçte eleştirerek bir tavır sergilemesi gerçekten üzücüdür. Yükü omuzlardan  alan bir belediye varken bu şekilde bir tavır sergilendi. Hükümet bu süreci iyi yürütemedi  vaka sayıları her gün artmaya devam ediyor. İki milletvekili arkadaşımız covid nedeniyle hastanede yatıyor buradan geçmiş olsun dileklerimi iletiyor sağlık çalışanlarını kutluyorum”.

“Polatlıda iki tane 300 yataklı  hastane  neden boş duruyor”

Vatandaşı layık olduğu hizmeti bu süreçte vermek istiyoruz. Ama bakıyoruz ki Polatlıda iki tane 300 yataklı  hastane boş duruyor. Niye duruyor. Polatlının kent merkezi nüfusu köylerinde nüfus kalmadı . Polatlı , Haymana’ya ,Sivrihisar’a komşu Ankara’ya yakın fakat iki hastane boş. Buradaki hastanelerin ayağı kaldırılması sadece Polatlı için değil bölge içinde yaralı olmaz mı diye devlet yetkililerine sormak istiyorum  bunun açıklanması lazım elimizde değerlendirecek yer var ama bunu çalıştırmıyoruz. Çalışmak isteyen insanlar var hem istihdam hem hizmet için çok önemli bu iki hastanenin kapalı olması  kabul edilir bir  durum değil . Polatlı  bu hizmeti hak ediyor ve ben bu konuyu Sağlık Bakanına soracağım” dedi.

“Polatlıda nohut eken yurttaşlarımızın mahsulleri  TMO tarafından  standartlara uymuyor diye alınmadı”

Polatlıdan bana onlarca telefon geldi. Çiftçinin günlerce nohutlar alınmadı.  Tarım sezonunu yaşıyoruz nohut eken yurttaşlarımızın mahsulleri  TMO tarafından  standartlara uymuyor diye alınmadı. Siz çiftçiyi nohut etmeye sevk etmişseniz de ürünün kalitesini ne olursa olsun almak durumdasınız.  Çiftçinin güvencesi ne ?Çiftçinin güvencesi ofistir. Burada 15 gün boyunca nohut alınmadı. Sonunda Ankara Büyükşehir Belediyesi  ofis almıyorsa biz üstleniriz dedi bu sayede Polatlıda nohut alımına başlandı.

Polatlı soğan ve buğday deposu ama  bu devleti anlamak mümkün değil. Buğday ve ayçiçeği konusunda Türkiye Cumhuriyeti devleti 2019  yılında Türk çiftçisinde 17 milyarlık mahsul alırken Arjantin , Kanada gibi ülkelerin çiftçilerinden  24 milyarlık buğday ve ayçiçeği alındı.  Polatlı çiftçisinin  buğdayı buğday değil mi  niye bunları almıyorsunuz. Bir devlet düşünün ki dış ülkelere desteği kendi ülkesine verdiği destekten daha fazla. Tarımda girdiler giderek artıyor tohumda gübrede ilaçta artış varken buğday fiyatlarında bir artış yok .Tarım ve elektrikler girdilerinde   artışlar var.

“Polatlı her yıl neden su  sorunu yaşıyor”

Polatlı çiftçisi mağdur sulama konusunda çok ciddi sıkıntılarımız var Porsuk çayı ve Sakarya nehrinin kurumasından kaynaklanan ve DSİ’nin el atmadığı bir sulama sorunu var Polatlı  bu sorunu  yıl yaşıyor. Gökpınar Barajı neden bitirilmez. Polatlı her yıl neden bu sorunu yaşıyor. Gökpınar Barajı neden bitirilmiyor. Çiftçimizin sulamadan kaynaklı zararı oluştu. Elimizde bir yılın alın terini sulayamadığımızdan  toprakta kuruttuk. Bu sorunun giderilmesinin takipçisi olacağız.

“Yassıhöyük termal oteli ne oldu “?

Polatlıda 2014 yılında bitirileceği vaat edilen Yassıhöyük termal oteli ne oldu ? 2018 yılından   beri bir şey yapılmıyor.  Yassıhöyük Polatlının marka kenti Gordion’un  dünyaca ünlü tarihi simgeyi gösterme fırsatı termal suyu bulmuşken bu otelin yapılmamasını anlamak mümkün değildir. Polatlının ciddi bir ekonomisine ve tanıtımına katkısı olacak bu yerin değerlendirilmesi gerekir.

“Polatlıda Gordion’un  tanıtımı yapılamıyor”

Polatlıda Gordion’un tanıtımı yapılamıyor. Gordionu’ maalesef Ankara’da dahi bilen yoktur.Sakarya Savaşında düşman Polatlıda durdurulmuştur ama Türkiye’de Sakarya Savaşının burada  yapıldığını bile kimse bilmez. Biz bunu bile anlatamıyoruz . Tabiat parkının bitmesiyle kültür turizminin mutlaka buralara açılmasını  öğrencilerin ve turistlerin  buraya gelerek burada savaşlarının görmesi gerekiyor.

“Polatlımız kaliteli suyu kavuşacak”

Polatlının içme suyu  İhalesinin 26  Ağustosta yapılacağını  Mansur Yavaş  söyledi. AKP ve MHP’nin muhalefetlerine  rağmen halkın sağlığı için bu ihale yapılacak. Polatlımız kaliteli suyu kavuşacak.

“Polatlı Belediyesi kayıtsız kaldı ”

Biz Polatlıyı yakından tanıyoruz Hacettepe üniversitenin bölümlerinin burada kalkmasında  yerel yönetimler Polatlı Belediyesi hiçbir şey yapmadı . Polatlının içinde  bulunan  Hacettepe Üniversitesinin bölümlerinin buradan kaldırılmasının Polatlı Belediyesinin kayıtsız kalması üzücüdür.

Daha sık Polatlıda olacağım. Geçen aya kadar Türkiye Büyük Millet Meclisi başkan vekilliği görevini sürüm bu görev anayasal hükümeti içerisinde siyasetin dışında kaldığımız bir görevdi. Şimdi oy verdiğiniz bir milletvekili olarak daha sık beraber olacağız ve Polatlının sorunlarını çözmeye çalışacağız” diyerek konuşmasını bitirdi.