Ana sayfa GÜNDEM Kirleten de vatandaş şikayet eden de!

Kirleten de vatandaş şikayet eden de!

545
0

Cumhuriyet meydanında kuşlara yem atılması ve yemek artıklarının  bırakılması sonucu çevrede oluşan görüntü kirliliği ve ağır koku vatandaşı bezdirdi.  Ama nihayetinde bu görüntüyü meydana getiren de Polatlı vatandaşı oldu. Polatlı Belediyesi temizlik ekiplerince bu atıklar her gün temizleniyor fakat ertesi gün manzara yine aynı…

Uzun bir süreden bu yana Cumhuriyet Meydanında  kuş pislikleri  ve yemek artıklarının  bırakılması ile başlayan süreç Cumhuriyet Meydanı esnafını ve Polatlı vatandaşının çoğunun hemen hemen her gün geçtiği noktada bulunması nedeniyle  adeta vatandaşı bezdirdi.Fakat bu görüntünün oluşmasına sebep olanlar ise Polatlı vatandaşı oldu. Vatandaş meydan üzerinde görsel anlamda bir güzellik yaratan, fakat bıraktığı pisliklerle adeta her geçen gün kötü görüntülerin yaşanmasına sebep olan güvercin besleme işine çare bulunmasını istiyor.

Çok sayıda vatandaşın öğlen saatlerinde sırf kuşları beslemek için evlerinden yemek artıklarını dahi getirdiklerini söyleyen vatandaş  yem  atılmasını anladık ancak bazı vatandaşlar evlerinden sulu yemek dahi getirerek meydana döküyor  ve kuşların onları yemesini seyrediyor.Fakat kuşlar sulu yemek,makarna,pilav yemediği kalan pislikte çabası” diyerek Belediyenin bu konuda tedbir almasını mümkünse yem atılmasının dahi önüne geçilmesini istediler.

Vatandaş havaların ısınmasıyla daha çabuk kuruyacak ve kuşların kanatlarını çırpması ile bütün dışkılar toz olarak yukarı kalkıp insanların soluduğu havayla karışıyor,sağlık içinde tehlike arz ediyor” diyerek bu işin yerinin yaya trafiğinin yoğun olduğu Cumhuriyet Meydanında sağlık açısında kötü olduğunu ve yemeklerinin üzerine konan sineklerin hoş bir görüntü oluşturmadığını söyledi.

Polatlı Belediyesi Temizlik ekipleri  her akşam meydanı temizlemesine rağmen ertesi gün aynı manzarayla karşı  karşıya geliyor ve bu konu hakkında şikayet alıyorlar.