Ana sayfa GÜNDEM Halk kararını veriyor, Polatlı logosunu seçiyor

Halk kararını veriyor, Polatlı logosunu seçiyor

185
0

Polatlı Belediyesi yeni logo oylaması başladı

Polatlı Belediye Meclisi kararıyla değiştirilmesi onaylanan Polatlı Belediye Logosu için halk oylaması Necip Fazıl Parkı’nda dün itibariyle başladı. Polatlı Belediyesi tarafından uzun yıllardır kullanılan eski logonun yerine son yıllarda Anadolu Bozkırının Parlayan Yıldızı olarak anılmaya başlanan Polatlı’nın kurumsal kimliğini ve marka değerini daha iyi ifade etmek üzere hazırlanan 6 farklı tasarım görücüye çıktı. Şehrin tanıtımı noktasında afiş, broşür, rozet vb. gibi materyaller üzerinde kullanılmaya daha uygun olarak; Polatlı’ya ait değerlerin ve sembollerin daha iyi ifade edildiği ve belirgin hale getirildiği logolar dört gün boyunca yapılacak halk oylaması ile vatandaşların beğenisine sunulacak.

Polatlı Belediye Meclisi kararıyla değiştirilmesi onaylanan Polatlı Belediye Logosu için halk oylaması Necip Fazıl Parkı’nda dün itibariyle başladı. Polatlı Belediyesi tarafından gerçekleştirilecek halk oylaması sonucunda vatandaşlardan en yüksek oyu alan logo Polatlı’nın yeni simgesi olacak. Polatlı Belediyesi Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü tarafından hazırlanan 6 farklı yeni tasarımın yanı sıra mevcut Polatlı Belediyesi logosuna da halk oylamasında yer veriliyor.

Halk oylaması merkezleri belirlendi

Polatlı Belediyesi tarafından kurulan ‘Polatlı Logosunu Seçiyor’ Halk Oylaması Merkezlerinde dört gün boyunca sürecek olan halk oylaması 22 Ağustos Cumartesi gününe dek sürecek. Polatlı Belediyesi tarafından özveriyle hazırlanan Halk Oylaması Merkezleri için günlük program şu şekilde belirlendi;

19 Ağustos Çarşamba – Necip Fazıl Parkı

Saat: 18.00 – 21.00

20 Ağustos Perşembe – Necip Fazıl Parkı

Saat: 18.00 – 21.00

21 Ağustos Cuma – Perpa Pazar Yeri

Saat: 14.00 – 17.00

Fikret Sururi Evirgen Parkı ve Yürüyüş Yolu (Şehitlik Mahallesi)

Saat: 18.00 – 21.00

22 Ağustos Cumartesi – Şehit Cüneyt Sertel Parkı ve Yürüyüş Yolu (Şentepe Mahallesi)

Saat: 18.00 – 21.00

Başkan Yıldızkaya; “Yeni logo marka şehir yolculuğumuzun en önemli adımıdır”

Polatlı Belediye Başkanı Mürsel Yıldızkaya konuya ilişkin yaptığı açıklamada; “Belediye Meclisimizle birlikte halk oylaması yoluyla değiştirilmesi yönünde karar aldığımız Belediye Logomuzun oylamasını başlatmış bulunuyoruz. Şüheda torunu kıymetli hemşehrilerimizin şehrimiz için her zaman olduğu gibi en doğru kararı vereceklerine inancımız tamdır. Polatlımızı simgeleyecek yeni logomuzun marka şehir yolculuğumuzun en önemli adımı olduğunu düşünüyorum. Tüm hemşehrilerimizi halk oylaması merkezlerimize davet ediyor, şehrimiz için bu önemli kararda pay sahibi olmalarını rica ediyorum. Seçilecek olan logomuz şimdiden şehrimize hayırlı ve uğurlu olsun.” Cümlelerine yer verdi.